Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Europejska modlitwa wiernych

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Adam Kuźmicki

W intencji pokoju na Ukrainie modliło się duchowieństwo oraz wierni w łódzkiej katedrze w ramach Dnia Europejskiej Modlitwy za Ukrainę.

O zaplanowanej przez Radę Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) 40. dniowej modlitwie o sprawiedliwy i prawdziwy pokój dla Ukrainy na początku liturgii przypomniał abp Grzegorz Ryś.

Metropolita łódzki wyjaśniał, że modlitwa ta jest drugim najważniejszym motywem sprawowanej w katedrze Eucharystii. Poniedziałkowa Msza św., sprawowana w związku z wypadającą w niedzielę uroczystością św. Józefa, patrona archidiecezji łódzkiej, była także momentem zamknięcia prac synodu diecezjalnego i rozpoczęcia synodów parafialnych. W intencji Ukrainy zebrani w katedrze wierni modlili się podczas modlitwy wiernych i w formie suplikacji. - W tej modlitwie, która idzie przez całą Europę, dzisiaj modli się polski Kościół. I wszyscy biskupi, większość biskupów dzisiaj w katedrach odprawia Eucharystie w tej intencji: sprawiedliwego, dobrego pokoju na Ukrainie. Do tej modlitwy was też zapraszam. W szczególny sposób uczynimy to w modlitwie wiernych. Ostatnia intencja tej modlitwy to będzie intencja pokoju w Ukrainie. Potem odśpiewamy suplikację, zamykając modlitwę wiernych. I ten śpiew suplikacji będzie naszą wielką, wielką modlitwą o pokój - mówił abp Ryś.

Intencja modlitwy wiernych: "Włączając się w ogólnopolską inicjatywę modlitewną "Łańcuch eucharystyczny" Rady Konferencji Episkopatów Europy módlmy się za naród ukraiński doświadczający rosyjskiej napaści wojennej. Za uchodźców i ofiary śmiercionośnych ataków, aby miłosierny Bóg powstrzymał przemoc, gwałt i zniszczenie; oraz żeby zapanował sprawiedliwy pokój. Ciebie prosimy, wysłuchaj nas Panie." 

2023-03-22 10:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zaproszenie od Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Trybunalskim

[ TEMATY ]

Piotrków Trybunalski

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Obraz Matki Bożej Śnieżnej

Obraz Matki Bożej Śnieżnej

W niedzielę, 2 sierpnia 2020 r. odbędą się uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Trybunalskim. Msze Święte tego dnia sprawowane będą o godz. 9.30, 11.30 i 20.00. Podczas Sumy Odpustowej o godz. 20.00, której będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski, będziemy dziękować Panu Bogu za Uroczystość Koronacji Obrazu Naszej Matki Bożej. Natomiast o godz. 19.30 zapraszamy na recital wokalno-instrumentalny pt. „Ava Maria w muzyce” połączony z prezentacją zdjęć z Koronacji Obrazu Matki Bożej Śnieżnej.

CZYTAJ DALEJ

Pakiet sms-ów do nieba

Obraz Serca Bożego kojarzy się z płomieniami miłości, z żarliwym uczuciem, jakim Bóg zapałał do ludzkich stworzeń, w których przypieczętował Swą miłość.

Gorące, ożywiające promienie, wzbudzające zieleń przyrody, wzrost i dojrzewanie owoców, najlepiej wiążą się z szóstym miesiącem roku. Jego nazwa być może pochodzi od czerwi, małych istot szczególnie aktywnych w tym okresie. Ich zadaniem od starożytności było czyścić ranę. Mnożące się larwy zjadają martwe tkanki i zostawiają miejsce na przyrost nowej, żywej i zdrowej. Małe i nic nieznaczące istoty są jak czerwcowa litania, która łączy się w nabożeństwo. Jej celem jest wywołać proces oczyszczenia duszy i ciała. Ma zanurzyć człowieka w płomieniach Boskiego uczucia, by on sam zapłonął miłością czystą i bez granic.

CZYTAJ DALEJ

Srebrny Jubileusz kapłaństwa

2023-06-02 19:58

ks. Maciej Flader

Jubilaci z abp. Józefem Michalikiem i przełożonymi

Jubilaci z abp. Józefem Michalikiem i przełożonymi

Srebrny jubileusz kapłaństwa obchodzą w tym roku księża, którzy otrzymali święcenia prezbiteratu dokładnie 31 maja 1998 roku. Szafarzem sakramentu kapłaństwa był ówczesny metropolita przemyski, abp Józef Michalik. To właśnie on w ostatnią środę, 31 maja br., przewodniczył Jubileuszowej Eucharystii w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu, którą koncelebrowali księża jubilaci.

Kapłani od niedzieli przeżywali swoje rekolekcje w ośrodku rekolekcyjnym w Heluszu, które poprowadził ks. prał. Józef Trela. On także wygłosił okolicznościową homilię podczas uroczystej Eucharystii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję