Reklama

Aktualności

Franciszek wezwał do poszanowania wody, aby nigdy z jej powodu nie toczono wojen

Na zakończenie dzisiejszej audiencji ogólnej Ojciec Święty nawiązał do przypadającego dziś Światowego Dnia Wody i zaapelował o jej ochronę, a także o to, by nie stawała się przyczyną wojen.

[ TEMATY ]

Franciszek

Karol Porwich/Niedziela

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Wody. Przychodzą nam na myśl słowa św. Franciszka z Asyżu: Pochwalony bądź, Panie mój, przez siostrę wodę, która jest bardzo pożyteczna i pokorna, i cenna, i czysta”. W tych prostych słowach wyczuwamy piękno stworzenia i świadomość wyzwań, jakie troska o nią pociąga za sobą pociąga. W tych dniach w Nowym Jorku odbywa się druga Konferencja Wodna ONZ. Modlę się o dobre rezultaty prac i wyrażam pragnienie, aby to ważne wydarzenie przyspieszyło inicjatywy na rzecz tych, którzy cierpią z powodu niedoboru wody, tego dobra podstawowego. Woda nie może być przedmiotem marnowana czy wyzyskiwana, ani też nie może być powodem do wojny, ale musi być chroniona dla dobra naszego i przyszłych pokoleń.

2023-03-22 11:08

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dwa lata Franciszka: Reforma Kurii Rzymskiej

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Reforma Kurii Rzymskiej jest jednym z głównych zamierzeń pontyfikatu Franciszka. Stanowi ona realizację postulatów przedstawianych przez kardynałów przed konklawe w marcu 2013 r. 13 marca wypada druga rocznica wyboru kard. Jorge Mario Bergoglio na papieża. Z tej okazji przypominamy główne wątki jego nauczania.

Początkowo Franciszek chciał zająć się najpierw uproszczeniem struktur kurialnych, jednak – jak sam przyznał – pilniejszym okazało się uporządkowanie finansów i spraw gospodarczych Stolicy Apostolskiej.

CZYTAJ DALEJ

Świadectwo: Bł. Carlo Acutis nawrócił swego opiekuna

2023-06-01 15:54

[ TEMATY ]

bł Carlo Acutis

Fot. z publikacji abp Domenico Sorrentino

Wciąż ujawniane są niezwykłe historie towarzyszące życiu bł. Carla Acutisa. W nowej książce „Blessed Carlo Acutis: A saint in Sneakers”, możemy przeczytać o dwóch nawróceniach, spowodowanych przez jego świadectwo.

Rajesh Mohur poznał Carla, gdy został zatrudniony przez jego rodziców do pomocy w opiece nad dzieckiem, będąc imigrantem zarobkowym z Mauritiusu. Jak wspomina, maluch z kręconymi włosami przypominał mu trochę barokowego aniołka i na powitanie dał mu gumę do żucia.

CZYTAJ DALEJ

Audycja biblijna: Zesłanie Ducha Świętego i pierwsze głoszenie Ewangelii

2023-06-02 19:13

[ TEMATY ]

podcast

audycja biblijna

Karol Porwich/Niedziela

41 wersetów z 2 rozdziału Dziejów Apostolskich opisuje jedno z najważniejszych wydarzeń w historii zbawienia, wydarzenie Zesłania Ducha Świętego. Słowa Pisma Świętego wspominają nie tylko znaki, które objawiały działanie Ducha Świetego jak szum wiatru czy ogniste języki, ale przede wszystkim wspominają przemówienie świetego Piotra, który po raz pierwszy głosi możliwość zbawienia przez Jezusa Chrystusa.

Biskup Roman zaprasza nas w swoim najnowszym odcinku podcastu do wsłuchania się w słowa z Dziejów Apostolskich opisujących zesłanie Ducha Świetego. Rozważając wraz z nim ten tekst, możemy nie tylko odkrywać jakie znaczeni ma to wydarzenie dla człowieka, ale również co każdy z nas powinien z nim zrobić. Wydarzenie to ma bowiem charakter odwracający fundamentalne nieposłuszeństwo człowieka z Księgi Rodzaju. Jest wezwaniem do decyzji, która przynosi człowiekowi ocalenie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję