Na blogach piszą
Ojczyzna w potrzebie - pomoc potrzebna natychmiast! Nie chcę, aby to był tylko slogan. Pusty, bez znaczenia. Nasza Ojczyzna jest w realnej potrzebie. Nie dla tego, że źle się dzieje, ale dla tego, że znowu stajemy przed konkretną szansą na realnie
lepszą przyszłości. Czy tragiczne wydarzenia ostatnich tygodni są splotem przypadku? Jakkolwiek by nie „kombinować”, trudno się doszukać przypadku. Te wydarzenia maja ogromy sens. Są niezwykle logiczne i wpisane w historię. Człowiek bez historii staje się człowiekie bez tożsamości. Pustym i nihilistycznym. Albo Bóg - albo nihilizm poznawczy, nie ma nic pośredniego. To są słowa L. Kołakowskiego. Niezwykle trafne. Bóg nadaje człowiekowi tożsamość.
Blog o. Marcina Radomskiego OFMCap
Reklama
Stawiam na orzełka! Na Polskę solidarną, uczciwą i otuloną w prawdę. Mam dość ciągle wygrywającej reszki. Dość obłudy i fałszu. Dość patrzenia na zakłamanie i tolerowanie dziadostwa. Dlaczego wciąż mówią nam, że jest pięknie, a gdy patrzę za okno widzę kraj pogrążający się w gnoju moralnego rozkładu, w bagnie medialnego, politycznie poprawnego bełkotu.
Czas, aby ta niechciana przez władzę strona monety, póki jest na niej jeszcze orzełek, była wygraną! Czas, by nasz wspaniały ptak wyfrunął na wolność, rozprostował swe skrzydła i pokazał światu, czym jest Polska, kim są żyjący tu ludzie, jaka jest nasza historia.
Arnhelm
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Papieskie audiencje
Emir Kuwejtu
Po raz pierwszy w historii Papież przyjął na audiencji władcę Kuwejtu. Ten niewielki kraj jest zdominowany przez islam, który wyznaje 87,5 proc. z niemal 2,5 mln ludności. Katolicy stanowią ok. 6 proc. mieszkańców. Posługuje im 10 kapłanów. Emir Sabah IV al-Ahmad al-Dżabir as-Sabah rozmawiał z Ojcem Świętym po angielsku, a spotkanie trwało 25 minut. Władca Kuwejtu oświadczył, że jest bardzo zadowolony z audiencji. Ofiarował Papieżowi dwa cenne dywany i manuskrypt sprzed 200 lat, a sam otrzymał w darze medal pontyfikatu i widok Bazyliki św. Piotra. Kuwejt utrzymuje relacje dyplomatyczne ze Stolicą Apostolską od 1969 r.
Prezydent Szwajcarii
Ojciec Święty przyjął prezydent Szwajcarii, panią Doris Leuthard, która przybyła do Watykanu w związku ze świętem Gwardii Szwajcarskiej oraz przysięgą, jaką złożyli nowi członkowie tej formacji wojskowej. 25-minutowa, serdeczna rozmowa odbywała się w języku niemieckim, a wśród osób towarzyszących przewodniczącej Rady Federalnej był dawny komendant Gwardii Szwajcarskiej (w latach 1998-2002) Pius Segmüller, będący obecnie radnym z kantonu Lucerny, natomiast w otoczeniu Benedykta XVI, jako szlachcic Jego Świątobliwości, był jego następca - Elmar Theodor Mäder, kierujący Gwardią w latach 2002-2008.
Benedykt XVI w Turynie
Ikona Wielkiej Soboty
Msza św. na placu św. Karola rozpoczęła 2 maja całodniową wizytę duszpasterską Benedykta XVI w Turynie. Papież spotkał się z młodzieżą i chorymi, a także nawiedził Kaplicę Najświętszego Sakramentu, gdzie modlił się przed Całunem Turyńskim.
Po Mszy św. i spotkaniu z młodzieżą Papież udał się do miejscowej katedry na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę przed Całunem. W świątyni obecne były także mniszki klauzurowe z różnych klasztorów z terenu archidiecezji oraz członkowie Komitetu ds. Całunu. W przemówieniu Benedykt XVI zwrócił uwagę, że Całun jest ikoną tajemnicy Wielkiej Soboty i samej Wielkiej Soboty. Przypomniał, że po dwóch wojnach światowych, po łagrach i gułagach, Hiroszimie i Nagasaki nasze czasy stały się w coraz większej mierze Wielką Sobotą: ciemność tego dnia przywołuje tych wszystkich, którzy zadają sobie pytanie o życie, zwłaszcza nas, wierzących.