Reklama

Aspekty

Dzień skupienia wspólnot Intronizacji

16 września w Zielonej Górze dzień skupienia przeżywali zaangażowani w grupy Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2023-09-16 13:25

[ TEMATY ]

dzień skupienia

intronizacja

Zielona Góra

Dzieło Intronizacji

ks. Rafał Witkowski

Członkowie wspólnot z części południowej diecezji wysłuchali konferencji redemptorysty, o. Waldemara Sojki, a także uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu i Eucharystii.

Dzień skupienia zorganizowali między innymi asystent diecezjalny Dzieła Intronizacji ks. Janusz Mikołajewicz oraz animator diecezjalny Stanisław Kaczmar, który przedstawił cele i zadania wspólnot. Oprócz modlitwy i referatów był czas na spotkanie przy kawie. Zebranych odwiedził też biskup pomocniczy diecezji zielonogórsko-gorzowskiej bp Adrian Put. Dzień skupienia dla części północnej odbędzie się kolejnego dnia w niedzielę w Ośnie Lubuskim.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

25 lat pomocy starszym i schorowanym w Henrykowie

2023-09-21 17:44

mat. pras

Swój jubileusz 25-lecia obchodzi Dom Opieki w Henrykowie prowadzony przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej

Uroczystości związane z rocznicą powstania ośrodka w cieniu Klasztoru Księgi Henrykowskiej rozpoczęła dyrektor Domu Opieki Anna Lewandowska. Na samym początku przytoczyła słowa papieża Franciszka. - Z naszej wiary w Chrystusa, który stał się ubogim, by być zawsze blisko ubogich i wykluczonych, wypływa troska o osoby najbardziej opuszczone przez społeczeństwo - zaznaczyła pani dyrektor, przytaczając historię ośrodka: - Został powołany do życia w grudniu 1997 roku. Jest to dom dla osób przewlekle somatycznie chorych, dotkniętych wielochorobowością i opuszczonych. Tutaj znaleźli swój dom. Dla wielu mieszkańców pobyt w domu opieki jest ostatnim etapem życia. Otaczamy ich szczególną opieką, próbując stworzyć namiastkę domu. One zaś odwdzięczają się uśmiechem czy przytuleniem.

CZYTAJ DALEJ

Wambierzyce. Miłość wiecznie młoda

2023-09-21 23:17

[ TEMATY ]

Wambierzyce

Spotkanie młodzieży

ks. Paweł Kilimnik

bp Adam Bałabuch

NiemaGOtu

Ks. Sebastian Kosecki

Light for Life

Hubert Gościmski

Podczas jednego z utworów na scenie wraz z zespołem niemaGOtu zaprezentowali się także wolontariusze Festiwalu.

Podczas jednego z utworów na scenie wraz z zespołem niemaGOtu zaprezentowali się także wolontariusze Festiwalu.

Gdy ponad tysiąc młodych ludzi mówi głośno Kocham, już nikt nie ma wątpliwości, że Kościół żyje!

CZYTAJ DALEJ

Peregrynacja relikwii błogosławionej rodziny Ulmów

Czas na modlitwę indywidualną, możliwość otrzymania błogosławieństwa relikwiami i konferencje s. Marii Elżbiety Szulikowskiej, autorki książek o nowych błogosławionych – to tylko niektóre punkty programu peregrynacji relikwii błogosławionej rodziny Ulmów w archidiecezji częstochowskiej, która potrwa w dniach 24-30 września.

– To nie będzie tylko peregrynacja relikwii, ale przede wszystkim ich czynna obecność. Bóg chce, aby dzięki tym wydarzeniom jak najwięcej ludzi dowiedziało się o rodzinie Ulmów, żebyśmy jeszcze bardziej ich poznali i razem z nimi naśladowali Boga w Jego miłości oraz żyli na Jego chwałę – mówi „Niedzieli” ks. Robert Grohs, kierownik Referatu Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Częstochowie, dyrektor Archidiecezjalnego Studium Życia Rodzinnego i Archidiecezjalnego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin „Nazaret” w Częstochowie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję