Reklama

Aspekty

W kręgu jubileuszy

W niedzielę 17 września wierni parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze świętowali jubileusz 40-lecia Róż Żywego Różańca. Kilka dni wcześniej przypadał jubileusz Klubu Seniora "Irys".

2023-09-17 22:26

[ TEMATY ]

parafia

Żywy Różaniec

Zielona Góra

Ducha Świętego

ks. Rafał Witkowski

Wspólnota modlitwy różańcowej została założona, jeszcze zanim powołano do istnienia parafię pw. Ducha Świętego. Dzień, w którym zawiązano Róże Żywego Różańca, to 18 września 1983 roku. Wtedy nie istniał jeszcze kościół, nawet więcej, jeszcze nie rozpoczęto jego budowy. Swoistym ewenementem było powstanie grupy parafialnej przed erygowaniem parafii. Ta została powołana do istnienia 16 października 1984 roku.

Wczesne założenie Żywego Różańca pokazuje, że Kościół to ludzie. Kiedy nie ma jeszcze budynków, już jest potrzebna duchowa łączność między wiernymi - duchowy fundament. Administratorem parafii był wówczas ks. Grzegorz Grzybek. - W tym czasie naszym opiekunem był ks. Leonard Zych. Na samym początku powstało 28 Róż Różańcowych liczących po piętnaście osób - wspomina Zofia Rakocka z II Róży św. Michała Archanioła, która w Żywym Różańcu w parafii Ducha Świętego jest od samego początku.

Jubileusz 40-lecia był przepełniony wdzięcznością Panu Bogu za duchowe dobro i łaski wyproszone przez Modlitwę Różańcową. Po Eucharystii odbyła się agapa, która była okazją do przypomnienia historii wspólnoty. Nie zabrakło jubileuszowego tortu.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

25 lat pomocy starszym i schorowanym w Henrykowie

2023-09-21 17:44

mat. pras

Swój jubileusz 25-lecia obchodzi Dom Opieki w Henrykowie prowadzony przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej

Uroczystości związane z rocznicą powstania ośrodka w cieniu Klasztoru Księgi Henrykowskiej rozpoczęła dyrektor Domu Opieki Anna Lewandowska. Na samym początku przytoczyła słowa papieża Franciszka. - Z naszej wiary w Chrystusa, który stał się ubogim, by być zawsze blisko ubogich i wykluczonych, wypływa troska o osoby najbardziej opuszczone przez społeczeństwo - zaznaczyła pani dyrektor, przytaczając historię ośrodka: - Został powołany do życia w grudniu 1997 roku. Jest to dom dla osób przewlekle somatycznie chorych, dotkniętych wielochorobowością i opuszczonych. Tutaj znaleźli swój dom. Dla wielu mieszkańców pobyt w domu opieki jest ostatnim etapem życia. Otaczamy ich szczególną opieką, próbując stworzyć namiastkę domu. One zaś odwdzięczają się uśmiechem czy przytuleniem.

CZYTAJ DALEJ

Wambierzyce. Miłość wiecznie młoda

2023-09-21 23:17

[ TEMATY ]

Wambierzyce

Spotkanie młodzieży

ks. Paweł Kilimnik

bp Adam Bałabuch

NiemaGOtu

Ks. Sebastian Kosecki

Light for Life

Hubert Gościmski

Podczas jednego z utworów na scenie wraz z zespołem niemaGOtu zaprezentowali się także wolontariusze Festiwalu.

Podczas jednego z utworów na scenie wraz z zespołem niemaGOtu zaprezentowali się także wolontariusze Festiwalu.

Gdy ponad tysiąc młodych ludzi mówi głośno Kocham, już nikt nie ma wątpliwości, że Kościół żyje!

CZYTAJ DALEJ

Minister Moskwa: GDOŚ wydał decyzję środowiskową dla pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce

2023-09-22 09:15

[ TEMATY ]

gospodarka

Adobe Stock

Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska wydał decyzję środowiskową dla budowy i eksploatacji pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej - poinformowała w piątek PAP minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

Szefowa resortu klimatu i środowiska Anna Moskwa przekazała PAP, że GDOŚ zakończył postępowanie i wydał decyzję środowiskową dla budowy i eksploatacji pierwszej elektrowni jądrowej. "Jest to milowy krok dla realizacji kluczowej z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego inwestycji" - zaznaczyła.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję