Reklama

Aspekty

Caritas podsumowała projekt realizowany w Żukowicach

W schronisku Caritas w podgłogowskich Żukowicach zakończył się dwuletni projekt, wzmacniający aktywność społeczną osób w kryzysie bezdomności.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Podsumowanie projektu „Żukowice pomagają!” miało miejsce 21 września w Schronisku Caritas – Ośrodku aktywizującym dla bezdomnych mężczyzn im. św. Faustyny Kowalskiej w Żukowicach. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat, począwszy od 1 października 2021 r. mieszkańcy schroniska wzmacniali aktywność społeczną jako osoby wykluczone społecznie w kryzysie bezdomności, poprzez udział w terapiach psychologicznych, doradztwa socjalnego, zawodowego i prawnego. Mieli również możliwość wykonywania pracy w wolontariacie w ramach usługi społecznej, tj. przygotowanie i dostarczenie przez osoby bezdomne posiłków dla innych potrzebujących ze społeczności lokalnej,  tj. Gminy Miejskiej Głogów, Gminy Jerzmanowa i Gminy Żukowice.

W ramach projektu został utworzony i wyposażony w podstawowy sprzęt biurowy wspólny gabinet dla specjalistów. Zakupiono samochód do transportu mieszkańców do lekarza i różnych instytucji oraz przewożenia przygotowanych posiłków. Zatrudniono coacha z doświadczeniem kucharskim w celu uczenia podstawowych czynności około kuchennych, w tym sprzątania, mycia naczyń jak i rotacyjne szkolenie dla wszystkich zainteresowanych w celu przygotowania do pracy w charakterze pomocy kuchennej.

Rotacyjnie ze szkolenia skorzystało 46 osób. W chwili obecnej w Schronisku w Żukowicach przebywają 24 osoby.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2023-09-22 11:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Konferencja Caritas w Żukowicach

W Ośrodku Aktywizującym dla Bezdomnych Mężczyzn im. św. Siostry Faustyny w Żukowicach 29 września odbyła się konferencja prasowa diecezjalnej Caritas.

Tematem spotkania było podsumowanie pierwszego roku projektu "Żukowice pomagają!". Projekt obejmuje działania służące wzmocnieniu aktywności społecznej 25 osób w kryzysie bezdomności.

CZYTAJ DALEJ

Transmisja z Godziny Łaski na kanałach Teobańkologii

2023-12-07 10:27

[ TEMATY ]

Matka Boża

Maryja

Godzina łaski

Materiał prasowy

Przez lata wśród katolików ugruntowała się wiara w to, że Maryja w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia zsyła niezliczone łaski dla duszy i ciała. Pragniemy, aby jak najwięcej osób i w tym roku skorzystało z otwartego nieba w Godzinie Łaski, dlatego 8 grudnia od godz. 12:00 zapraszamy na transmisję modlitwy na kanałach YouTube i Facebook Teobańkologii - informują inicjatorzy akcji.

Podobnie jak rok temu 8 grudnia o godz. 12:00 - chcemy zjednoczyć w tym szczególnym czasie we wspólnej modlitwie. Łączy nas wiara w to, że ten czas to biblijny kairos (pora zbawienia), że „tu i teraz” - przez wstawiennictwo Maryi - mogą dokonać się w nas, w naszym życiu naprawdę wielkie rzeczy. Rok temu sporo ponad 100 000 osób z różnych zakątków Polski i świata zebrało się na transmisji za pośrednictwem Teobańkologii na żywo o 12:00, by zawierzać Maryi wszystko - swoje życie, problemy, nadzieje. Intencje były przeróżne - ludzie prosili o uratowanie małżeństwa, potomstwo, zdrowie, nawrócenie bliskich, opiekę. Napływające po tej wspólnej modlitwie świadectwa są dowodem na to, że Maryja nie pozostawiła bez pomocy tych, którzy się do niej wówczas zwracali - mówił w rozmowie z KAI ks. Teodor Sawielewicz.

CZYTAJ DALEJ

Bóg jest Miłością w oczekiwaniu

2023-12-08 09:53

[ TEMATY ]

O. prof. Zdzisław Kijas

Karol Porwich/Niedziela

Zbawiciel przychodzi z miłością, ale nie zmusza do tego, by natychmiast Go przyjąć. On jest obok i cierpliwie czeka. „Miłość jest oczekiwaniem” (S. Weil). Bóg jest Miłością w oczekiwaniu. Nadzieja rodzi się wtedy, kiedy człowiek spotyka się z Bogiem, kiedy wychodzenie Boga do człowieka spotyka się z tęsknotą człowieka za Nim. Nadzieja ta realizuje się w pełni w Bożym Narodzeniu.

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję