Reklama

Aspekty

Uczniowie zapraszają do współpracy

Szkolne Koło Caritas z Rzepina zaprasza do włączenia się w przedświąteczną akcję „Paczka od klasy”.

2023-11-15 14:42

[ TEMATY ]

Rzepin

pomoc charytatywna

Szkolne Koło Caritas

materiały organizatora

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W Zespole Szkół w Rzepinie trwa akcja „Paczka od klasy”. – Polega ona na tym, że poszczególne klasy mogą przygotować paczkę na święta dla osób potrzebujących i samotnych. To klasa decyduje, czy chce zrobić jedną, czy więcej paczek – wyjaśnia ks. Damian Wierzbicki. - Robimy to w szkole, bo szkoła nie tylko przekuje wiedzę, ale również uczy pięknych postaw, a taką na pewno jest pomoc bliźniemu.

Do paczek można włożyć produkty spożywcze, słodycze, artykuły świąteczne, środki chemiczne itd. Można też dołączyć okolicznościową kartkę świąteczną z życzeniami. Chętni do udziału zgłaszają się do 30 listopada (do ks. Damiana Wierzbickiego lub p. Agnieszki Korcz).

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Akcja jest adresowana do poszczególnych klas, ale zapraszamy do pomocy każdego, kto chciałby nas wesprzeć w przygotowaniu paczek, bo potrzebujących jest wielu – podkreśla ks. Damian.

Gotowe paczki zostaną doręczone przez wolontariuszy do domów osób potrzebujących w dniach 12-16 grudnia.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Niosą pomoc bliźnim

Niedziela lubelska 24/2023, str. I

[ TEMATY ]

Szkolne Koło Caritas

Paweł Wysoki

Elżbieta Nowak i jej uczniowie z radością pomagają bliźnim

Elżbieta Nowak i jej uczniowie z radością pomagają bliźnim

Zawsze miałam potrzebę, by pomagać, by robić coś dla innych – mówi Elżbieta Nowak, polonistka ze Świdnika Małego.

Nauczycielka wraz z wolontariuszami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdniku Małym uczestniczyła w pikniku szkolnych kół Caritas, zorganizowanym w Lublinie z okazji Dnia Dziecka. – Lubię pomagać ludziom, daje mi to dużo radości – mówi uczennica Zuzanna Szewczyk. Jak wylicza, w minionym roku szkolnym wraz z kolegami przygotowała kiermasze ciast i stroików świątecznych, zbierała nakrętki i różne artykuły dla potrzebujących, robiła kartki świąteczne i sprzedawała świece Caritas, a to tylko część pracy, z której owoców korzystają osoby potrzebujące w Polsce, Ukrainie, a nawet dalekiej Syrii. – Wiedzieć, że ktoś się z naszej pracy ucieszy, to niezwykłe uczucie – mówi piątoklasistka. Pomysłów na pomaganie jej nie brakuje, ale marzy też o tym, by jeszcze więcej osób zachęcić do niesienia pomocy bliźnim.

CZYTAJ DALEJ

Patrzymy dziś na Maryję pochylona nad żłobem

2023-12-05 21:25

[ TEMATY ]

#NiezbędnikAdwentowy2023

Karol Porwich/Niedziela

Adwent jest w pewnym sensie najbardziej "chrześcijańskim" okresem roku liturgicznego. A to dlatego, że streszcza istotę naszego doświadczenia wiary.

"W owym czasie wyszło rozporządzenie cezara Augusta, żeby przeprowadzić spis ludności w całym świecie. Pierwszy ten spis odbył się wówczas, gdy wielkorządcą Syrii był Kwiryniusz. Podążali więc wszyscy, aby się dać zapisać, każdy do swego miasta. Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida, żeby się dać zapisać z poślubioną sobie Maryją, która była brzemienna. Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Powiła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie."

CZYTAJ DALEJ

Złota róża od Franciszka dla Salus Populi Romani

2023-12-05 16:01

[ TEMATY ]

Franciszek

Episkopat Flickr

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Papież podaruje złotą różę Maryi czczonej jako Opiekunka Ludu Rzymskiego. Uczyni to Bazylice Matki Bożej Większej, gdzie przechowywana jest słynąca łaskami ikona Salus Populi Romani, do której Franciszek ma szczególne nabożeństwo. Ten wymowny gest błogosławieństwa będzie miał miejsce przed tradycyjną wizytą Papieża na Placu Hiszpańskim, gdzie znajduje się figura Niepokalanej.

Składanie złotej róży przy maryjnych ikonach symbolizuje papieskie błogosławieństwo, a tradycja tego daru sięga średniowiecza. Na przestrzeni wieków była wręczana klasztorom, sanktuariom, władcom i wybitnym osobistościom w uznaniu ich zaangażowania na rzecz wiary i dobra wspólnego. „Przekazując złotą różę Salus Populi Romani Franciszek - czytamy w nocie bazyliki maryjnej - podkreśla duchową wagę i głębokie znaczenie tej ikony w życiu Kościoła katolickiego, ponieważ jest to również najstarsze sanktuarium maryjne na Zachodzie poświęcone Matce Bożej".

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję