Reklama

Aspekty

Bardzo mocno się angażują

Szkolne Koło Caritas z Rzepina zdobyło pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie „Dobra jest więcej”.

2023-11-17 12:03

[ TEMATY ]

Caritas

wolontariat

młodzież

Caritas Diecezji Zielonogórsko‑Gorzowskiej

Rzepin

Szkolne Koło Caritas

Dobra jest więcej

ks. Damian Wierzbicki

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas w Rzepinie

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas w Rzepinie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Organizatorem konkursu była Caritas Polska. Skierowany był do dzieci i młodzieży działającej w szkolnym i pozaszkolnym wolontariacie. Konkurs zachęcał do zaprezentowania wyjątkowych wolontariuszy i ciekawych akcji wolontariackich, a także do promowania miejsc wzorcowo współpracujących z wolontariuszami i pokazywania najlepszych programów młodzieżowego wolontariatu. Caritas chciała w ten sposób podziękować młodym ludziom zaangażowanym w swoich środowiskach. Konkurs był też okazją do pokazania wielobarwności i różnorodności działań społecznych.

Ks. Damian Wierzbicki, opiekun SKC z Rzepina podkreśla: - To zwycięstwo to przede wszystkim zasługa młodych ludzi, którzy bardzo mocno angażują się w pomoc potrzebującym. Poświęcają swój czas i swe siły, ale dzielą się również swymi pomysłami na pomoc innym. Młodzi ludzie są bardzo empatyczni i spontanicznie spieszą z pomocą. Wolontariat i Szkolne Koła Caritas to bardzo dobry pomysł na katechezę w szkole.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Oto lista laureatów:

Reklama

Miejsce 1 - Szkolne Koło Caritas działające przy Zespole Szkół w Rzepinie (diecezja zielonogórsko - gorzowska).

Miejsce 2 - Parafialny Zespół Caritas „Betania” przy Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myślenicach (archidiecezja krakowska).

Miejsce 3 - Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej nr 1 w Poznaniu (archidiecezja poznańska).

Miejsce 4 - Szkolne Koło Caritas w Szkole Podstawowej im 11 Listopada w Rusi (archidiecezja warmińska).

Miejsce 5 - Szkolne Koło Caritas w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim (diecezja toruńska).

Zapraszamy do galerii zdjęć, w których zaprezentowani się rzepińscy wolontariusze przy pracy.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wigilia Caritas

Niedziela sosnowiecka 2/2016, str. 3

[ TEMATY ]

Caritas

Piotr Lorenc

Na wigilię Caritas przybył bp Grzegorz Kaszak

Na wigilię Caritas przybył bp Grzegorz Kaszak

Od dwóch lat Caritas naszej diecezji organizuje wieczerzę wigilijną dla najbardziej potrzebujących w hali sportowo-rekreacyjnej DorJan w Sosnowcu. Pozwala to ugościć wigilijnym posiłkiem ponad 300 osób. Wcześniej Caritas wieczerze organizował m.in. w Domu Katolickim w Sosnowcu, na głównym placu miasta oraz na terenie parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu. Obecna lokalizacja wydaje się być jednak optymalna, bowiem świąteczny posiłek można spożyć pod dachem, w miłej atmosferze, przy wygodnych stolikach.

CZYTAJ DALEJ

Czy wiara w Boga daje mi prawdziwe szczęście?

2023-11-30 21:00

[ TEMATY ]

adwent

#NiezbędnikAdwentowy2023

Kosciół Nawiedzenia w Ain Karim/fot. Grażyna Kołek

Te rozważanie mają być pomocą w przeżywaniu Adwentu — niekoniecznie tylko w Adwencie, ale w każdym czasie, gdy zechcesz odnowić w sobie chrześcijańską postawę oczekiwania.

Maryja weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę. Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. Wydała ona okrzyk i powiedziała: «Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? Oto, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie. Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana».

CZYTAJ DALEJ

Patrzymy dziś na Maryję pochylona nad żłobem

2023-12-05 21:25

[ TEMATY ]

#NiezbędnikAdwentowy2023

Karol Porwich/Niedziela

Adwent jest w pewnym sensie najbardziej "chrześcijańskim" okresem roku liturgicznego. A to dlatego, że streszcza istotę naszego doświadczenia wiary.

"W owym czasie wyszło rozporządzenie cezara Augusta, żeby przeprowadzić spis ludności w całym świecie. Pierwszy ten spis odbył się wówczas, gdy wielkorządcą Syrii był Kwiryniusz. Podążali więc wszyscy, aby się dać zapisać, każdy do swego miasta. Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida, żeby się dać zapisać z poślubioną sobie Maryją, która była brzemienna. Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Powiła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie."

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję