Reklama

Aspekty

Jubileusz Ruchu Rodzin Nazaretańskich w Paradyżu

25 lat temu w naszej diecezji powstał Ruch Rodzin Nazaretańskich. Dziś jego członkowie świętowali jubileusz w sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu.

2023-11-18 16:07

[ TEMATY ]

jubileusz

Ruch Rodzin Nazaretańskich

sanktuarium w Paradyżu

Karolina Krasowska

Ruch Rodzin Nazaretańskich świętował 25-lecia istnienia w diecezji

Ruch Rodzin Nazaretańskich świętował 25-lecia istnienia w diecezji

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jubileuszowej Mszy św. przewodniczył bp Tadeusz Lityński. – Ruch Rodzin Nazaretańskich od 25 lat uczestniczy w procesie ocalania życia duchowego, ocalania życia Jezusa Chrystusa w duszach i w sercach – młodszych i starszych – mówił w homilii pasterz diecezji. – Ten czas jubileuszowy waszej wspólnoty, który nas dzisiaj jednoczy, ma jeszcze jedną ważną misję. Ma pokazać, że Bóg nieustannie szuka sposobów, by Jego miłość w nas zmartwychwstała. Szczególnie dzisiaj, gdy widoczne jest to zagrożenie zabicia i uśmiercenia miłości – małżeńskiej, rodzicielskiej, rodzinnej oraz społecznej – zwracał uwagę bp Lityński.

W dalszej części homilii zachęcał do wytrwałości w modlitwie, nawiązując do słów z dzisiejszej Ewangelii. – W naszym życiu jest wielu przeciwników spraw, które nas przerastają. Skoro sędzia wziął wdowę w obronę, to tym bardziej miłujący Bóg weźmie w obronę tego, który do Niego woła – przypomniał kaznodzieja.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Ruch Rodzin Nazaretańskich jest skierowany do wszystkich, którzy pragną przeżywać swoje życie głębiej, bardziej świadomie, poszukują Boga, stawiają relacje z Nim na pierwszym miejscu, zawierzając całe swoje życie Matce Bożej. Do wspólnoty należą rodziny z dziećmi, małżeństwa, pojedynczy małżonkowie, osoby samotne w różnym wieku i młodzież. Stała formacja polega na udziale w konferencjach z duchowości RRN, w spotkaniach małych grup parafialnych, w dniach skupienia i rekolekcjach zimowych i letnich.

Moderatorem diecezjalnym RRN w naszej diecezji jest ks. Tadeusz Stachura, a animatorami świeckimi w diecezji są Ewa i Jerzy Dołęga z parafii św. Hieronima w Bytomiu Odrzańskim. Moderatorem krajowym stowarzyszenia jest ks. Dariusz Kowalczyk z archidiecezji warszawskiej.

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Stulecie szkoły

Niedziela lubelska 48/2016, str. 6

[ TEMATY ]

szkoła

jubileusz

Archiwum Zespołu Szkół w Wilczopolu-Kolonii

Jubileuszową akademię przygotowali uczniowie

Jubileuszową akademię przygotowali uczniowie

Szkoła Podstawowa im. Stefana kard. Wyszyńskiego w Wilczopolu-Kolonii obchodziła jubileusz stulecia istnienia. Z tej okazji w kościele parafialnym abp senior Stanisław Wielgus sprawował Mszę św., a w murach jubilatki odbyło się okolicznościowe spotkanie. Uczestniczyli w nim dawni i obecni uczniowie, a także zaproszenie goście, m.in. poseł do Parlamentu Europejskiego Krzysztof Hetman, wicekurator oświaty Ryszard Golec, starosta lubelski Paweł Pikula, dyrektor Samorządowego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Gminy Głusk Anna Grzywaczewska, wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz oraz proboszcz ks. Robert Muszyński. W ramach obchodów przygotowanych pod opieką dyrektor Ewy Radko odbyły się: okolicznościowa akademia opracowana przez Ewę Godulę i Olgę Krzywicką, ślubowanie klasy pierwszej, spotkanie absolwentów oraz prezentacja monografii powstałej na bazie pracy licencjackiej studentki KUL Angeliki Kierepki, a uzupełnionej informacjami z kroniki szkolnej i materiałami nauczycieli. Spotkaniu towarzyszyła wystawa pamiątek szkolnych, z których najstarsze pochodzą jeszcze sprzed II wojny światowej, a najnowsze dokumentują współczesne osiągnięcia uczniów, którzy „uczą się, kształcą, a najwięcej wychowują” (z misji placówki).

CZYTAJ DALEJ

Św. Teresa od Jezusa z Andów: tysiące ludzi dziękują jej za pomoc w otrzymaniu łask

2023-12-01 21:17

[ TEMATY ]

świadectwo

święci

Bliżej Życia z wiarą

pl.wikipedia.org

Św. Teresa od Jezusa z Andów

Św. Teresa od Jezusa z Andów

Wystarczyło jej niespełna dwadzieścia lat, by zostać świętą. Każdego roku tysiące ludzi dziękują jej za pomoc w otrzymaniu łask.

Pierwsza Chilijka wyniesiona do chwały ołtarza – Juana Enriquetta Josefina de los Sagrados Corazones Fernández Solar, lepiej znana jako św. Teresa od Jezusa z Andów. Urodzona 13 lipca 1900 r. w zamożnej rodzinie, rozpieszczana przez rodziców, mogła wieść życie księżniczki z bajki, lecz wolała poświęcić wszystko dla Jezusa. Dla Niego zmieniła nawet swój porywczy charakter. Jaki był efekt tego poświęcenia? Dostąpiła chwały ołtarzy, a teraz jest jednym z najskuteczniejszych orędowników w niebie – do poświęconego jej sanktuarium każdego dnia napływają podziękowania za łaski, które dzięki niej zostały wyproszone. Jednym z najbardziej spektakularnych cudów za wstawiennictwem chilijskiej świętej było „wskrzeszenie” pewnej nastolatki.

CZYTAJ DALEJ

Kard. Ryś: Miejcie odwagę marzyć po chrześcijańsku

2023-12-05 17:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Julia Saganiak

- Bóg staje przed nami w ten adwent i mówi: nie przyzwyczajaj się, bo może z ciebie trysnąć zupełnie nowe życie - mówił kard. Ryś do pracowników PGNiG.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję