Reklama

Aspekty

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Rozwijać siebie i wspólnotę

W Zielonej Górze trwa diecezjalny zjazd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

2023-11-19 09:45

[ TEMATY ]

KSM

bp Tadeusz Lityński

Zielona Góra

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Bp Adam Bab

Kornelia Kusiowska

Członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

Członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Zjazd rozpoczął się 17, a zakończy 19 listopada. W tym roku KSM-owiczom towarzyszy bp Adam Bab, delegat KEP ds. Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Większość spotkań odbywa się w budynku Komendy Wojewódzkiej OHP. Młodzież wysłuchała konferencji oraz uczestniczyła w warsztatach, które pomogły rozwijać motywację, a także odpowiedzieć sobie na pytania: Jakie cele chcemy osiągnąć i do czego dążymy jako katolicy? Czym jest wolność i co to znaczy być wolnym człowiekiem? Czym są cnoty i jak się w nich szkolić? Jak to wszystko wykorzystać, żeby być dobrym członkiem KSM, rozwijać siebie i wspólnotę?

18 listopada podczas Mszy świętej w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze 13 osób złożyło przyrzeczenia i zostało członkami Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Eucharystii przewodniczył bp Tadeusz Lityński, a homilię wygłosił bp Adam Bab.

Więcej na ten temat ukaże się w papierowym wydaniu Niedzieli (numer z 26 listopada 2023). Zapraszamy do galerii zdjęć.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Międzypokoleniowa wymiana doświadczeń

[ TEMATY ]

KSM

Zielona Góra

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

ks. Marcin Bobowicz

W Domu Rekolekcyjnym Emaus w Zielonej Górze 11 maja odbyło się spotkanie przedstawicieli zarządu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z seniorami KSM.

- Chcieliśmy, żeby mogli wspólnie powspominać lata działalności w Stowarzyszeniu i mieli okazję odnowić swoje dawne znajomości. Celem było również spotkanie przedstawicieli obecnego zarządu z seniorami KSM, aby zintegrować się, przedstawić im naszą działalność i nowe pomysły na KSM – wyjaśnia Barbara Krumholc. - A my mogliśmy wysłuchać seniorów, którzy podzielili się swoją historią, jak dołączyli do KSM i jak tworzyli tę wspólnotę. Podzielili się także swoim doświadczeniem, które było dla nas bardzo pomocne oraz motywujące, ponieważ usłyszeliśmy, ile czasu poświęcili na działanie w KSM. Razem mieliśmy okazję spędzić czas, wpadliśmy na nowe, wspólne pomysły. Kolejne spotkanie za miesiąc i już nie możemy się doczekać.

CZYTAJ DALEJ

175. rocznica śmierci ks. Josepha Mohra, autora tekstu kolędy „Cicha noc”

2023-12-05 09:51

[ TEMATY ]

kolędy

Karol Porwich/Niedziela

Minęło 175 lat od śmierci ks. Josepha Mohra, autora tekstu jednej z najbardziej znanych na świecie kolęd: „Cichej nocy”. Kapłan nie dożył triumfów, jakie spotkało jego dzieło, zmarł w ubóstwie.

W dniu św. Barbary, 4 grudnia 1848 roku, zmarł w Wagrain na ziemi salzburskiej „czcigodny Joseph Mohr, tutejszy wikariusz” odnotowano w parafialnej księdze zmarłych. Przyczyną śmierci 56-letniego kapłana był zator płuc. Dzień później został pochowany na cmentarzu przy kościele św. Ruperta. Poza połataną sutanną, gitarą, fajką i tabakierką duchowny pozostawił po sobie tak niewiele, że z trudem starczyło na pokrycie kosztów pogrzebu. Już za życia rozdał swoje dochody i zainwestował w nową szkołę dla biednych dzieci w rodzinnej wiosce. Jego największą spuścizną jest jednak tekst znanej na całym świecie kolędy „Cicha noc, święta noc!”.

CZYTAJ DALEJ

Potrafią dawać wiele dobra

2023-12-05 19:51

[ TEMATY ]

szkolne koła caritas

Bp Adrian Put

wolonariat

Karolina Krasowska

Tegoroczna gala odbyła się po raz piaty

Tegoroczna gala odbyła się po raz piaty

W zielonogórskiej parafii pw. Ducha Świętego odbyła się dziś jubileuszowa V Diecezjalna Gala Wolontariatu Szkolnych Kół Caritas. Młodym wolontariuszom oraz ich opiekunom statuetki wręczył bp Adrian Put.

Pamiętają o innych, troszczą się o potrzebujących, angażują rówieśników na terenie szkoły. Wolontariat jest ich codziennością. Całoroczną pracę młodych wolontariuszy nagrodzono 5 grudnia podczas uroczystej gali w zielonogórskiej parafii pw. Ducha Świętego. W tegorocznej edycji nagrodzonych zostało 8 wolontariuszy, 4 opiekunów oraz 2 Szkolne Koła Caritas. Statuetki wręczył im bp Adrian Put. – Dziękuję wam, droga młodzieży, za to, że jesteście i potraficie dawać tyle dobra. Jeśli Kościół ma twarz, to wierzę, że ma taką piękną twarz jaką wy macie – powiedział biskup pomocniczy naszej diecezji, wyrażając wdzięczność młodym wolontariuszom.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję