Reklama

Niedziela w Warszawie

Tranzycja – „zmiana płci” czy nowa odsłona rewolucji?

W czwartek 30 listopada w Warszawie odbędzie się konferencja poświęcona zjawisku tranzycji – procedury prowadzącej do tzw. „zmiany płci”. Wśród prelegentów znajduje się m.in. Magda – kobieta, która pod wpływem aktywistów i zwolenników ideologii „trans” dokonała tranzycji płci. Teraz przestrzega przed uleganiem niebezpiecznej koncepcji prowadzącej do okaleczania.

[ TEMATY ]

konferencja

Centrum Życia i Rodziny

Centrum Życia i Rodziny

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

„Ideologia gender i postulaty tzw. środowisk LGBT dokonały już poważnego spustoszenia wśród wielu społeczeństw państw w Europie, ale również w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Świadczą o tym chociażby dramatyczne wyznania młodych ludzi, którzy zostali trwale okaleczeni przez interwencje chirurgiczne w ramach procedur tzw. zmiany płci” – podaje Centrum Życia i Rodziny, organizator konferencji pt. „Tranzycja – „zmiana płci” czy nowa odsłona rewolucji?”.

Wydarzenie rozpocznie się o 16:30 w Centrum Kształcenia Młodzieży „Kuźnia” przy ul. Stawki 4B w Warszawie. Wśród prelegentów wydarzenia będzie Barbara Nowak, Małopolski Kurator Oświaty, która przedstawi jaki wpływ na młodzież w szkołach wywiera ideologia „trans” i jak mocno przeniknęła do polskich placówek edukacyjnych.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W konferencji weźmie udział również r. rp. Marek Puzio z Instytutu Ordo Iuris, który przedstawi zagadnienie tranzycji w świetle polskiego prawa. Wskaże także, jak posługując się przepisami, poradzić sobie z ideologicznymi naciskami.

Swoje świadectwo przedstawi również Magda – kobieta, która pod wpływem ideologii „trans” dokonała tranzycji i przeszła procedurę tzw. „zmiany płci”. To przejmujące świadectwo skrzywdzonej przez aktywistów i skrzywionych ideologicznie lekarzy, przed którymi Magda chce dziś przestrzec.

W konferencji Centrum Życia i Rodziny wezmą udział również Anna Kołodziejczyk oraz Agnieszka Marianowicz-Szczygieł ze Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Po raz pierwszy zaprezentują one przełomowy projekt standardów diagnostyczno-terapeutycznych dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami tożsamości płciowej. To wyjątkowy dokument, który jest odpowiedzią na pytania psychologów, terapeutów, ale także nauczycieli i rodziców z całej Polski, jak pracować i jak postępować z taką młodzieżą.

Organizatorzy z Centrum Życia i Rodziny wskazują, że konferencja może być jedną z ostatnich podejmujących ten temat w taki sposób, ponieważ wkrótce mogą zostać uchwalone przepisy o tzw. „mowie nienawiści”. Biorąc pod uwagę zapowiedzi polityków obozu centro-lewicowego można podejrzewać, że dyskusja nt. tranzycji może zostać uznana za szerzenie tzw. „mowy nienawiści”.

Reklama

„Liberalni politycy butnie zapowiadają rozprawienie się z „mową nienawiści” wobec środowisk LGBT. A w tym wypadku mowa nienawiści to nic innego jak prawda o tym, jak niszcząco działa na ludzi, zwłaszcza młodych, ideologia gender i do jakich tragedii doprowadzają młodzież „tęczowi” aktywiści” – czytamy w komunikacie Centrum Życia i Rodziny.

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Życia i Rodziny. Partnerem konferencji jest Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Dostępna będzie również transmisja online. Link do transmisji: https://www.youtube.com/watch?v=x7l7jeVxI3A

2023-11-29 22:10

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W obronie rodziny

[ TEMATY ]

marsz dla życia i rodziny

Centrum Życia i Rodziny

Łukasz Krzysztofka/Niedziela

Pod hasłem „Wspólnie brońmy rodziny” z placu Zamkowego do Bazyliki św. Krzyża przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Uczestniczyło w nim ponad 1,5 tys. osób, które zdecydowały się publicznie zamanifestować swoje przywiązanie do prawa naturalnego, prawa do życia od poczęcia oraz wspólnie bronić rodziny przed atakami. W Marszu wziął udział także prezydent Andrzej Duda.

– Jesteśmy zaszczyceni tym, że pan prezydent Andrzej Duda przyjął nasze zaproszenie i wziął udział w Marszu dla Życia i Rodziny. To dla nas ogromne wyróżnienie. Cieszymy się, że polskie rodziny mają takiego sojusznika jakim jest najważniejsza osoba w państwie. Ufamy, że dzięki jego politycznej aktywności, rodzina oraz małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, będą chronione na wielu poziomach – mówi Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny, które jest organizatorem Marszu.

CZYTAJ DALEJ

Dzisiejsza Ewangelia zachęca nas do myślenia o przebaczeniu

2024-02-13 09:46

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

cocoparisienne/pixbay.com

Rozważania do Ewangelii Mt 18, 21-35.

Wtorek, 5 marca. Wielki Post

CZYTAJ DALEJ

Siedem słów Jezusa z krzyża - "Wykonało się"

2024-03-04 21:00

[ TEMATY ]

Droga Krzyżowa

#NiezbędnikWielkopostny2024

Adobe Stock

W każdy wtorek i piątek Wielkiego Postu we współpracy z Duszpasterstwem Powołań - siostrami honoratkami, zapraszamy do wyruszenia we wspólną Drogę Krzyżową. Zapraszamy do wielkiej modlity za osoby zagubione w życiu - módlmy się o prawdziwą Bożą radość.

Stacja I. Jezus na śmierć skazany

Jezu, zostałeś postawiony przed wyrokiem śmierci. Śmierci w cierpieniu, poniżeniu, upokorzeniu, w ogromnym bólu. Byłeś człowiekiem takim jak my, czułeś wszystko to, co czują ludzie. Każda emocja, stan, wola nie były Ci obce. Jednak byłeś spokojny, nie krzyczałeś, nie protestowałeś, nie odpowiadałeś agresją. Może twój stan depresji to jak taki twój mały wyrok, cierpienie, strata, ból, beznadziejność, bezsensowność istnienia, ciągłe upadki. Jezu, proszę podpowiedz mi, jak mogę przełożyć to na moją codzienność. Twój spokój w takich sytuacjach, odpowiedź na agresję, dotykające mnie niesprawiedliwości. Zastanów się jak Ty reagujesz na swoje wyroki, decyzje, na które nie masz wpływu, przeciwności z którymi zmagasz się na co dzień?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję