Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Spotkanie z Mikołajem

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Marek Kamiński

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Już po raz kolejny Zakon Rycerski Świętego Jerzego Męczennika przygotował 340 paczek dla dzieci.

W tym roku spotkanie przed Świętami Bożego Narodzenia z Mikołajem, damami i kawalerami zakonu, odbyło się w XXX Liceum Ogólnokształcącym im. ks. bp Ignacego Krasickiego przy ul. Sowińskiego 50/56 w Łodzi.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Animatorzy z „Karuzeli atrakcji” przygotowali wiele gier i zabaw. Wszyscy chętnie i z dużym zaangażowaniem brali udział w proponowanych zajęciach. Dzieci bardzo radośnie zareagowały na przybycie Mikołaja z workiem pełnym prezentów. - Zapraszamy dzieci, które albo tej paczki w domu mogą nie dostać, albo sytuacja rodziny nie jest na tyle dobra, aby rodzice mogli przygotować prezenty. Bawimy się troszeczkę w Świętego Mikołaja. Widząc radość i uśmiech na twarzy dzieci, to jest dla nas najważniejsza nagroda – powiedział dr Paweł Michalak, Wielki Prior Zakonu Rycerskiego Świętego Jerzego Męczennika.

Reklama


Rolę pomocników Mikołaja przyjęli damy i kawalerowie zakonu. Tak jak w poprzednich latach, tak i w tym roku, akcja mogła się odbyć dzięki wielkiemu zaangażowaniu członków zakonu, którzy poświęcili wiele godzin na koordynowanie przedsięwzięcia. Głównym darczyńcą była firma Carrefour Polska w osobach dyrektora Andrzeja Stysińskiego i dyrektora regionalnego Krystiana Mrowińskiego.

Wieczór zakończył się poczęstunkiem wypieków przygotowanym przez Cukiernię Braci Miś. Dla dzieci najpiękniejszym prezentem było serdeczne i radosne spotkanie z Mikołajem, który wręczył każdemu świąteczną paczkę. Jak powiedziała kanclerz zakonu Małgorzata Stępniewicz, pozostałe paczki przedstawiciele zakonu dostarczą do Domów Dziecka, Pogotowia Opiekuńczego oraz do parafii.

2023-12-08 10:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Grudniowe spotkanie Ekumenicznej Szkoły Biblijnej

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Podczas grudniowego zjazdu Ekumenicznej Szkoły Biblijnej słuchacze wysłuchali trzech wykładów na temat Dekalogu, Ziemi Kanaan i Sędziów, które wygłosili prelegenci z Kościołów zrzeszonych w oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej.

CZYTAJ DALEJ

Siedem słów Jezusa z krzyża - "Wykonało się"

2024-03-04 21:00

[ TEMATY ]

Droga Krzyżowa

#NiezbędnikWielkopostny2024

Adobe Stock

W każdy wtorek i piątek Wielkiego Postu we współpracy z Duszpasterstwem Powołań - siostrami honoratkami, zapraszamy do wyruszenia we wspólną Drogę Krzyżową. Zapraszamy do wielkiej modlity za osoby zagubione w życiu - módlmy się o prawdziwą Bożą radość.

Stacja I. Jezus na śmierć skazany

Jezu, zostałeś postawiony przed wyrokiem śmierci. Śmierci w cierpieniu, poniżeniu, upokorzeniu, w ogromnym bólu. Byłeś człowiekiem takim jak my, czułeś wszystko to, co czują ludzie. Każda emocja, stan, wola nie były Ci obce. Jednak byłeś spokojny, nie krzyczałeś, nie protestowałeś, nie odpowiadałeś agresją. Może twój stan depresji to jak taki twój mały wyrok, cierpienie, strata, ból, beznadziejność, bezsensowność istnienia, ciągłe upadki. Jezu, proszę podpowiedz mi, jak mogę przełożyć to na moją codzienność. Twój spokój w takich sytuacjach, odpowiedź na agresję, dotykające mnie niesprawiedliwości. Zastanów się jak Ty reagujesz na swoje wyroki, decyzje, na które nie masz wpływu, przeciwności z którymi zmagasz się na co dzień?

CZYTAJ DALEJ

Ks. Krzysztof Nykiel o 35. kursie Penitencjarii Apostolskiej dla spowiedników

2024-03-04 16:39

[ TEMATY ]

spowiedź

Karol Porwich/Niedziela

Każda spowiedź to zanurzenie w samym sercu tajemnicy Boga miłosiernego, Boga, który jest miłosierdziem - powiedział Radiu Watykańskiemu ks. prał. Krzysztof Nykiel, regens Penitencjarii Apostolskiej. Dziś rozpoczyna się 35. Kurs dla spowiedników i seminarzystów przygotowujących się do święceń. Jak zaznaczył ks. Nykiel, poprzez tę inicjatywę Penitencjaria pragnie zaoferować kapłanom pogłębienie formacji w aspekcie posługi spowiednika.

RV: Mając na celu pomoc młodym księżom i diakonom, którzy w najbliższym czasie otrzymają święcenia kapłańskie, w odpowiednim przygotowaniu do pełnienia posługi sakramentu pokuty, Penitencjaria Apostolska organizuje, już po raz trzydziesty czwarty, kurs poświęcony Forum Wewnętrznemu. Jaki jest program i cel tej inicjatywy?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję