Reklama

Wiadomości

Senat rozpoczął obrady, zajmie się m.in. nowelą ustawy o finansowaniu procedury in vitro z budżetu państwa

W piątek po godz. 11 Senat wznowił przerwane 30 listopada posiedzenie; zajmie się m.in. nowelą ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, zakładającą refundację metody in vitro z budżetu państwa.

[ TEMATY ]

senat

Michał Józefaciuk/senat.gov.pl

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Przed rozpoczęciem obrad Senat uczcił minutą ciszy zmarłego 30 listopada senatora I kadencji Bolesława Józefa Fleszara.

Zmiana ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (był to projekt obywatelski), którą rozpatruje Senat, przewiduje obligatoryjne przygotowanie, wdrożenie i finansowanie programu polityki zdrowotnej leczenia niepłodności, obejmującego procedury medyczne wspomaganej prokreacji, w tym zapłodnienie pozaustrojowe. Nowelizacja została uchwalona przez Sejm w minionym tygodniu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Marszałek Senatu Małgorzata Kidawa-Błońska poinformowała, że po sporządzeniu sprawozdania przez senacką Komisję Gospodarki Narodowej i Innowacyjności ws. nowelizacji ustawy w celu wsparcia odbiorców energii elektrycznej, paliw gazowych i ciepła, porządek obrad zostanie uzupełniony o ten punkt.

Reklama

Nowela służy zminimalizowaniu podwyżek cen energii i gazu dla odbiorców w gospodarstwach domowych, podmiotów użyteczności publicznej (szpitale, szkoły, przedszkola, ośrodki pomocy społecznej) oraz jednostek samorządu terytorialnego po 31 grudnia 2023 r.

"Ponadto w przypadku przygotowania druku ws. projektu uchwały w 75. rocznicę uchwalenie Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, porządek obrad może zostać uzupełniony o drugie czytanie tego projektu" - przekazała Kidawa-Błońska.

Senat ma zająć się także zmianami w komisjach senackich. (PAP)

autor: Katarzyna Krzykowska

ksi/ par/

2023-12-08 11:38

Ocena: 0 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Senat przyjął uchwałę o jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski

[ TEMATY ]

senat

Michał Józefaciuk/senat.gov.pl

"Chrzest włączył Polskę w krąg cywilizacji zachodnioeuropejskiej i nadał jej suwerenne znaczenie na naszym kontynencie" - brzmi fragment przyjętej w sobotę przez Senat RP uchwały "Annus Domini MMXVI – Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski". W uchwale senatorowie oddali cześć Mieszkowi I, którego decyzja o przyjęciu chrztu w obrządku zachodnim w 966 r. miała fundamentalne znaczenie dla dziejów Polski.

Jak przypomniano w uchwale, książę Mieszko I z dynastii Piastów zjednoczył plemiona polskie w jeden organizm państwowy, określił w walce i przez zabiegi dyplomatyczne jego terytorium. Przyjęcie przez niego chrześcijaństwa dopełniło procesu państwotwórczego w wymiarze ideowym i etycznym.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł bp senior Piotr Krupa

2024-03-04 13:14

[ TEMATY ]

bp senior Piotr Krupa

Episkopat news

W wieku 86 lat zmarł biskup senior Piotr Krupa. W ostatnim czasie przebywał w szpitalu. Przez 19 lat był biskupem pomocniczym diecezji pelplińskiej.

c Diecezja pelplińska podała program uroczystości pogrzebowych bp. seniora Piotra Krupy. Emerytowany biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej zmarł w poniedziałek 4 marca w Tczewie.

CZYTAJ DALEJ

Miejsce rozwijania talentów

2024-03-04 16:27

[ TEMATY ]

dzieci

Caritas

Zielona Góra

Caritas Diecezji Zielonogórsko‑Gorzowskiej

Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom

materiały organizatora

Klub Twórczego Dziecka „Świat w dłoniach” to miejsce, w którym każde dziecko może rozwijać swój potencjał

Klub Twórczego Dziecka „Świat w dłoniach” to miejsce, w którym każde dziecko może rozwijać swój potencjał

Klub Twórczego Dziecka „Świat w dłoniach” działający przy Caritas diecezjalnej zaprasza na marcowe zajęcia!

Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas diecezjalnej zaprasza najmłodszych do Klubu Twórczego Dziecka „Świat w dłoniach”. W jego ramach odbywają się zajęcia z elementami arteterapii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję