Reklama

Aspekty

Pokazuje, co jest najważniejsze w życiu chrześcijanina

9 lutego minął rok od rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego Służebnicy Bożej siostry M. Iwony Król. Siostry elżbietanki dziękowały za ten dar we wschowskiej farze podczas uroczystej Eucharystii.

2024-02-10 13:53

[ TEMATY ]

s. M. Iwona Król

cicha bohaterka Wschowy

Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety

Krystyna Pruchniewska

Siostry elżbietanki dziękowały za dar rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego we wschowskiej farze podczas uroczystej Eucharystii

Siostry elżbietanki dziękowały za dar rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego we wschowskiej farze podczas uroczystej Eucharystii

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mszy św. w farze pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Wschowie przewodniczył i homilię wygłosił ks. prof. dr hab. Adam Kalbarczyk, delegat biskupa w diecezjalnym Trybunale Beatyfikacyjnym. W Mszy św. uczestniczyły Siostra Wikaria Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek M. Samuela Werbińska, która rok temu była obecna na inauguracji procesu beatyfikacyjnego jako Przełożona Generalna, a także Siostra Radna M. Weronika Maciejewska. Oprawę muzyczną liturgii zapewnił zespół Chairete.

Z kolei 7 lutego Bibliotece Publicznej we Wschowie miała miejsce prelekcja Jolanty Pawłowskiej "Siostra M. Iwona Król - cicha bohaterka Wschowy", która przybliżyła sylwetkę Służebnicy Bożej. Prelegentka jest członkiem Komisji historycznej, której zadaniem jest zebranie i zbadanie dokumentacji dotyczącej s. Iwony Król CSSE.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Minął rok od rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego. Obecnie Trybunał beatyfikacyjny przesłuchuje świadków, natomiast Komisja historyczna zbiera całą dokumentację odnośnie życia i działalności Służebnicy Bożej s. Marii Iwony Król – mówi wicepostulatorka w procesie beatyfikacyjnym s. M. Weronika Szelejewska CSSE. – Nasza Służebnica Boża pokazuje nam, co jest najważniejsze w życiu chrześcijanina, czyli zakorzenienie się w Panu Bogu i przekazywanie tej miłości, którą od Niego czerpiemy drugiemu człowiekowi. Ona uczy nas bycia chrześcijanami, ludźmi modlitwy, uczy żarliwości wiary, którą później przekazuje się w służbie drugiemu człowiekowi. Polecajmy nasze intencje Służebnicy Bożej siostrze M. Iwonie Król prosząc też o jej rychłą beatyfikację – dodaje.

Każda nadesłana intencja jest ogarniana 9-dniową nowenną za przyczyną Służebnicy Bożej siostry M. Iwony Król przez wspólnotę sióstr Elżbietanek. Intencje można przekazywać do skrzynki znajdującej się w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Wschowie lub nadsyłać za pośrednictwem linku znajdującego się na stronie internetowej www.smiwonakrol.com bądź drogą mailową s.miwonakrol@gmail.com.

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Józefowa piecza nad Jasną Górą

2024-03-01 11:36

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Episkopat Flickr

- Mało kto przyjeżdżając do Domu Matki wie, że nieopodal znajduje się Dom Józefa, gdzie już wiele osób znalazło sens swego życia - mówi jeden z paulinów opiekujących się duszpasterstwem „na Halach” pod szczególną pieczą św. Józefa, bo sercem jest kaplica pod jego wezwaniem. Obecności tego Świętego nie może zabraknąć w sanktuarium maryjnym jakim jest Jasna Góra. Przed nami marzec. W Kościele jest on tradycyjnie miesiącem dedykowanym Świętemu Józefowi, oblubieńcowi Maryi.

Na Jasnej Górze jest kilka wizerunków Opiekuna Jezusa, ale najważniejszym jest XVII-wieczny obraz św. Józefa z Dzieciątkiem Jezus malarza jasnogórskiego, na którym postacie zdobią srebrne sukienki. Wizerunek znajduje się w bocznym ołtarzu Bazyliki. Tu odprawiana jest przez cały miesiąc Msza św. o godz. 7.00, a przed uroczystością 19 marca nowenna.

CZYTAJ DALEJ

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

[ TEMATY ]

pierwsze soboty miesiąca

Karol Porwich/Niedziela

Osobom, które będą uczestniczyć w pierwszosobotnich nabożeństwach, Maryja obiecuje towarzyszenie w chwili śmierci i ofiarowanie im wszystkich łask potrzebnych do zbawienia.

1. Wielka obietnica Matki Bożej Fatimskiej

CZYTAJ DALEJ

Kard. Ryś: Archidiecezjalny Ośrodek Adopcyjny to jedna wielka szkoła Miłości!

2024-03-04 21:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- To nie jest instytucja, ale ufamy, że przez 35 lat Archidiecezjalny Ośrodek Adopcyjny to jedna wielka szkoła Miłości. Przecież nie chodzi o to, żeby formalnie, strukturalnie zabezpieczyć losy konkretnego dziecka. To, co najważniejsze, to jest to, czy będzie ono mogło się wychowywać w takiej wspólnocie, która będzie je kochać i w tej miłości będzie mogło wzrastać – mówił kard. Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję