Reklama

Niedziela Świdnicka

Jasna Góra. Noc pełna modlitwy wiernych ze Świdnicy

W tradycji wiernych z parafii św. Józefa ze Świdnicy już od dwunastu lat wyjątkowe miejsce zajmuje pielgrzymka na Jasną Górę, odbywająca się w trzeci piątek lutego.

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Świdnica

archiwum prywatne

Pielgrzymi wraz bp. Ignacym Decem w jasnogórskiej zakrystii

Pielgrzymi wraz bp. Ignacym Decem w jasnogórskiej zakrystii

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tegoroczne czuwanie modlitewne miało miejsce 16 lutego i było wyjątkowym czasem duchowego skupienia, odbywającym się w bezpośredniej obecności cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

To wydarzenie, które przyciąga nie tylko parafian z Świdnicy, ale również licznych pielgrzymów z różnych stron kraju, w tym roku miało szczególnego gościa. Bp senior Ignacy Dec razem z ojcem proboszczem Rafałem Kwietniem i grupą pielgrzymów przybył na Jasną Górę, aby wspólnie czuwać i modlić się przez wizerunkiem Czarnej Madonny. Bp Dec poprowadził wieczorny apel maryjny oraz sprawował nocną Eucharystię, co nadało spotkaniu głęboki wymiar duchowy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W trakcie rozważań bp Dec skupił się na znaczeniu Wielkiego Postu. Podkreślił rolę Matki Bożej w dziele zbawienia i przypomniał o Jej obecności pod krzyżem. Rozważania te stały się okazją do głębokiej refleksji nad miłością Chrystusa i Jego ofiarą za nasze grzechy. - Maryjo do naszych uczynków pokutnych dołączamy w wielkopostnym czasie medytację pasyjną nie tylko podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, ale także w naszych prywatnych modlitwach będziemy częściej myśleć i kontemplować twoje cierpienie, tak ściśle złączone z cierpieniem Jezusa – zapewniał bp senior.

Nocne czuwanie było również okazją do wspólnej modlitwy za rodziny, diecezję, pielgrzymów, a także za cały naród i Kościół w Polsce, Europie i na świecie. Wierni prosili o Boże miłosierdzie, pokój na ziemi oraz umocnienie w wierze, nadziei i miłości.

2024-02-22 09:29

Oceń: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Odpowiedź świdnickich katolików na absurdalny plakat o "Dzikich Świętach"

Na stronie Świdnickiej Kurii Biskupiej ukazał się apel świdnickich środowisk katolickich w odpowiedzi na opublikowany przez prezydent Świdnicy świąteczny plakat wypaczający przesłanie chrześcijańskich świąt Bożego Narodzenia.

Apel środowisk katolickich diecezji świdnickiejwobec plakatu „Świdnica – dzikie święta pełne tradycji”
CZYTAJ DALEJ

Modlitwa szturmowa - Litania Loretańska

[ TEMATY ]

litania loretańska

Adobe Stock

Litania Loretańska to jeden z symboli miesiąca Maja. Jest ona także nazywana „modlitwą szturmową”. Klamrą kończąca litanię są wezwania rozpoczynające się od słowa ,,Królowo”. Czy to nie powinno nam przypominać kim dla nas jest Matka Boża, jaką ważną rolę odgrywa w naszym życiu?

KRÓLOWO ANIOŁÓW
CZYTAJ DALEJ

Godziwa praca dla wszystkich - apel trzech ostatnich papieży

2025-05-05 20:46

[ TEMATY ]

papież

Adobe.Stock

W intencjach modlitewnych na maj 2025 r. Franciszek zachęcał do modlitwy o godziwe warunki pracy dla wszystkich. W związku z jego śmiercią, intencja została przedstawiona w perspektywie apelu trzech ostatnich papieży.

W przygotowanych intencjach modlitewnych na rok 2025 Papież Franciszek zaprosił, aby w maju modlić się o godziwe warunki pracy.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję