Niedaleko Częstochowy, na trasie pielgrzymek zdążających na Jasną Górę, na tzw. Przeprośnej Górce, znajduje się sanktuarium poświęcone Ojcu Pio. Ten Święty z Pietrelciny czcił i miłował Maryję - była mu Ona patronką życia duchowego. Sanktuarium opiekują się członkowie Instytutu Apostołów Jezusa Ukrzyżowanego - wspólnoty, która jest częścią dzieła w służbie Bożego Miłosierdzia, założonego przez duchowego syna Ojca Pio - o. Domenica Labellarte. Dzieje się tak nieprzypadkowo, Przeprośna Górka zawsze słynęła z nawróceń, życiowych przewartościowań i cudownych łask Bożego Miłosierdzia.
Podążając za przykładem Ojca Pio - prostego zakonnika, który Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego umiłował ponad wszystko, czego swoistym dowodem są stygmaty, można lepiej zrozumieć sens krzyża. Dziś, gdy ludzie nie wahają się przed niczym w dążeniu do ułatwienia sobie życia, przekraczając prawo i sprzeniewierzając się normom moralnym, takie osoby jak św. Ojciec Pio i takie miejsca, jak sanktuarium jego imienia w niezwykle malowniczym miejscu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, są dla niejednego z nas, grzeszników, znakami zwrotnymi w życiu.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Reklama
Jedną z form modlitwy czcicieli Ojca Pio są Grupy Modlitewne Ojca Pio, powstające już od 1947 r. Jakże wiele mają dziś do wymodlenia! Przede wszystkim trzeba ratować naszą wiarę, która niesie cywilizacji ludzkiej miłość i rozwój, a nie zniszczenia, jak to obserwujemy ze strony innych religii.
Ojciec Pio przypomina nam i uczy, żeby nasze życie jeszcze bardziej wiązać z Panem Bogiem, aby można powiedzieć: „Gloria Dei vivens homo” - „Chwałą Boga żyjący człowiek”. Znakiem, że Ojciec Pio tak właśnie żył, był fakt, że przed śmiercią zniknęły jego stygmaty, że Bóg uznał go już za syna, który wypełnił swoje zadanie.
Od 25 do 28 września na Jasnej Górze obradował 15. Ogólnopolski Kongres Grup Modlitwnych Ojca Pio pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. Ufamy, że działające w wieku parafiach grupy przyczynią się do naszegowiększego przylgnięcia do Jezusa.