Reklama

W szkole Miłosierdzia

W sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach odbył się V Międzynarodowy Kongres Apostołów Bożego Miłosierdzia pod hasłem: „Celebrować Miłosierdzie”.

Kongres, który trwał w dniach 2-5 października, miał charakter modlitewno-formacyjny. Dla uczestniczących w nim osób – bezpośrednio i za pośrednictwem internetu – stał się okazją m.in. do uświadomienia potrzeby osobistego i wspólnotowego doświadczania miłosierdzia Bożego oraz do świadczenia o nim w służbie nowej ewangelizacji, a także w stawaniu się apostołami Bożego Miłosierdzia. Wśród głoszących konferencję byli m.in.: abp Grzegorz Ryś, bp Robert Chrząszcz, bp Artur Ważny, ks. dr Krzysztof Wons, salwatorianin, ks. Rafał Jarosiewicz i s. Miriam Janiec z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi. W ostatni dzień kongresu Eucharystii sprawowanej w bazylice Bożego Miłosierdzia przewodniczył bp Stanislav Stolárik. Ordynariusz słowackiej diecezji rożnawskiej przyjął przyrzeczenie nowych członków Stowarzyszenia Apostołów Bożego Miłosierdzia „Faustinum”.

W gronie nowych apostołów (nie tylko z Polski) znaleźli się Edyta Bielecka-Plewa i Sławomir Plewa. W rozmowie z Niedzielą małżonkowie wyznali, że dołączenie do stowarzyszenia jest łaską. – Nie da się tego wytłumaczyć. Pan Jezus przyciąga i na Jego wezwanie nie można nie odpowiedzieć – przyznaje p. Edyta. Państwo Plewowie mieszkają w Łagiewnikach, ale nie od razu trafili pod skrzydła św. Siostry Faustyny. Pan Sławomir wspomina: – Szukaliśmy wspólnoty, w której moglibyśmy wzrastać w wierze. Cztery lata temu trafiliśmy na rekolekcje wielkopostne, które organizowały siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łagiewnikach. To było dla nas odkrycie... Małżonkowie wyjaśniają, że ich zadaniem jest głosić Boże Miłosierdzie, zapewniać, iż Pan Jezus obdarza miłosierdziem każdego człowieka, który się do Niego zwróci. – To działa – przekonują i dodają: – Mamy głosić Boże Miłosierdzie słowem i czynem, własnym przykładem, w taki sposób, aby inni zobaczyli owoce tej postawy w naszym życiu i zechcieli postępować podobnie.

Stowarzyszenie Apostołów Bożego Miłosierdzia „Faustinum”, które jest organizatorem kongresu, skupia ponad 18 tys. członków i wolontariuszy z prawie dziewięćdziesięciu państw.

2021-10-12 12:22

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

A gdybyś obudził się tylko z tym, za co wieczorem podziękowałeś Bogu?

2022-12-06 21:40

Marzena Cyfert

Eucharystii ku czci św. Mikołaja przewodniczył o. Michał Lukoszek, paulin, wikariusz generalny Zakonu Paulinów

Eucharystii ku czci św. Mikołaja przewodniczył o. Michał Lukoszek, paulin, wikariusz generalny Zakonu Paulinów

Swoje patronalne święto przeżywa dzisiaj parafia św. Mikołaja we Wrocławiu. Uroczystej Eucharystii przewodniczył i słowo Boże wygłosił o. Michał Lukoszek, paulin, wikariusz generalny Zakonu Paulinów.

W homilii o. Lukoszek przypomniał życiorys św. Mikołaja, podkreślając jego zamiłowanie do czynienia dobra i bardzo dużą wrażliwość na ludzką biedę. Zauważył, że św. Mikołaj był niezwykłym człowiekiem, o czym świadczy fakt, że po tylu latach od jego śmierci jest znany i wspominany na całym świecie. – Jego szczególnym darem i charyzmatem były dobroć i dobre uczynki, ale spełniane w ukryciu – tak, żeby tylko Bóg je widział. Można powiedzieć, że każdy święty odkrywa przed nami jakiś aspekt tajemnicy samego Boga i w ten sposób do nas przemawia. Św. Mikołaj odkrył, jak bardzo Bóg go kocha i jak bardzo dobry jest dla niego samego. Dlatego odpowiedział Bogu swoją miłością – mówił o. Lukoszek, podkreślając, że miłość do Boga jest bardzo konkretna. Ona namacalnie ujawnia się przez miłość do drugiego człowieka.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Redakcja "Niedzieli" serdecznie zaprasza wszystkich Czcicieli Matki Bożej na nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. "Dozwól nam chwalić Cię, Panno Przenajświętsza, i daj nam moc przeciwko nieprzyjaciołom Twoim". Spraw, byśmy pełni miłości i ufności biegli "do stóp Twoich kornie błagając" w różnych potrzebach.

CZYTAJ DALEJ

"Essa" zwycięzcą plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku 2022

2022-12-07 09:21

[ TEMATY ]

młodzież

Adobe.Stock

"Essa" została Młodzieżowym Słowem Roku 2022. "+Essa+ jest jak młodzież – różnorodna i niepoddająca się szablonowym definicjom, ale za to spontaniczna i ekstatycznie emocjonalna" – mówi PAP prof. Anna Wileczek, przewodnicząca jury plebiscytu.

Plebiscyt Młodzieżowe Słowo Roku 2022 został rozstrzygnięty. "Decyzją głosujących internautów ten tytuł przypadł tegorocznemu faworytowi – słowu +essa+. Zostało ono w ten sposób wyróżnione spośród 20 finałowych słów, które przeszły do II etapu konkursu" – wskazała w rozmowie z PAP prof. Anna Wileczek z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i Obserwatorium Języka i Kultury Młodzieży UJK, przewodnicząca jury plebiscytu Młodzieżowe Słowo Roku.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję