Reklama

Książki

Stygmatyk na peryferiach

Czy od Ojca Pio oczekujemy już tylko cudów i czynów nadzwyczajnych?

O tym, czego jeszcze uczy nas skromny stygmatyk z Pietrelciny, w sposób trafny i ujmujący pisze Maria Wacholc w nowości wydawnictwa Serafin – Święty Ojciec Pio. Życie i Różaniec. Nietuzinkowa biografia świętego, która wyszła spod jej pióra, jest niczym drogowskaz dla wszystkich, którzy pragną zostać duchowymi dziećmi św. Ojca Pio i cieszyć się jego opieką.

Współczesność postawiła nas pod surowym pręgierzem laickiej propagandy, odzierając codzienność z sacrum i starając się „rozgrzanym żelazem” wypalić ze społeczeństw wiarę. Wobec tego, jak nigdy wcześniej w dziejach ludzkości, potrzebujemy na powrót uwierzyć w to, że jesteśmy zdolni do świętości i miłości. Tę prawdę przypomina nam Ojciec Pio – mimo cierpień, których doznał od zawistnych ludzi, nigdy nie zwątpił w Boga i naturalną dobroć bliźniego. Włoski stygmatyk dla wielu przychodzących do niego był niczym zwierciadło, w którym odbijały się ich grzechy i słabości i dzięki temu dostrzegali je. Miało to na celu nie ich pognębienie, lecz zachęcenie do poprawy – do nawrócenia. Również na te wątki biografii świętego stygmatyka kieruje uwagę czytelnika autorka, przedstawiając go jako autorytet na miarę trudnych wyzwań XXI wieku.

Ojciec Pio uczy nas troski o bliźniego i wytrwałej modlitwy. Sam dzięki modlitwie przemieniał cierpienie, którym było przepojone jego życie, w miłosierdzie, a smutek – w radość. Tymi drogami prowadzi każde ze swych duchowych dzieci, a odsłania to niniejsza publikacja. Książka wydawnictwa Serafin została zaopatrzona w dodatek w postaci modlitw do Ojca Pio, które mogą się stać dla czytelnika praktyczną pomocą w nawiązaniu modlitewnego dialogu ze świętym stygmatykiem. Na uwagę zasługują także unikalne zdjęcia, które zilustrowały tę cenną duchowo pozycję wydawniczą.

Święty Ojciec Pio. Życie i Różaniec
Maria Wacholc
Wydawnictwo: Serafin
Liczba stron: 408+16
Cena: 39,90 zł
Zamówienia można składać:
tel.: 34 365 19 17 w godz. 7-15,
pocztą elektroniczną: kolportaz@niedziela.pl

2021-12-27 12:46

Ocena: +8 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dzień ze św. ojcem Pio w kinie!

[ TEMATY ]

O. Pio

Materiał prasowy

23 września w kościele przypada wspomnienie św. Ojca Pio. Ten dzień jest wyjątkowy dla czcicieli jednego z napopularniejszych świętych w Polsce. Popularność świetego z Pietrelciny w Polsce jest fenomenem na skalę światową.

Zapraszamy na specjalny seans z udziałem reżysera Jose Mario Zavali 23 września 2019 r., godz. 17:00 i 19:00. Seans odbędzie się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach (ul. Siostry Faustyny 3, Kraków, Aula Jana Pawła II)

CZYTAJ DALEJ

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

Adwentowe Czwartki na Nowym Dworze [Zaproszenie]

2022-11-26 19:59

Karol Porwich/Niedziela

Duszpasterze parafii Opatrzności Bożej we Wrocławiu Nowym Dworze ul. Nowodworska 64, zapraszają na „Adwentowe Czwartki na Nowym Dworze”. W ramach wydarzenia sprawowana będzie Msza św. roratnia, podczas której wygłoszona zostanie tematyczna homilia. Po Eucharystii nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpocznie się Uwielbienie Chrystusa Eucharystycznego. Na poszczególne czwartki zostały zaproszone zespoły i diakonie muzyczne, które swoim śpiewem wprowadzą w klimat adwentowy i uwielbieniowy. Wydarzenie odbywa sie pod patronatem Niedzieli Wrocławskiej.

Roraty dla młodzieży i dorosłych* - 4 homilie liturgiczne + Uwielbienie

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję