Reklama

Archiwum

Niedziela 1/2022

Spis treści

prasa zagraniczna

Prasa zagraniczna
P.R.

38

Kącik dla dzieci

Kolorowanka

50-51

Wybrane artykuły z edycji diecezjalnych

Niedziela Plus

Pod znakiem zielonego krzyża
Izabela Fac

Kolor zielony jest kolorem nadziei. Niemal idealnie pasuje do idei niesienia pomocy potrzebującym. W takim właśnie kolorze na czarnych płaszczach umieszczone są krzyże Rycerskiego i Szpitalnego Zakonu św. Łazarza z Jerozolimy.

Pod znakiem zielonego krzyża
Gotowi do pomocy
Katarzyna Krawcewicz

Nie zawsze wiadomości o ciąży towarzyszy radość. Są historie trudne, pełne lęku, nierzadko rozpaczy. Są także ludzie, którzy przychodzą wtedy z pomocą. Jak ci z gdańskiej Fundacji „Spotkajmy się pod Jerycho”.

Zaczynamy od modlitwy
Oprac. Katarzyna Krawcewicz

Nie siłą, lecz ciszą
Joanna Juzalak

SOS Jestem w ciąży to główny, ale wcale nie jedyny projekt Fundacji „Spotkajmy się pod Jerycho”. Ekipa podejmuje różne działania, które łączy jeden cel: otoczenie troską życia.

Sanktuarium poszukiwania prawdy
Jolanta Marszałek

Kiedy 30 lat temu konsekrowano kościół na lublinieckim Steblowie, była to pierwsza świątynia na świecie pod wezwaniem Edyty Stein. Teraz stała się diecezjalnym sanktuarium.

Teatr w seminarium
Łukasz Krzysztofka

Teatr w seminarium
Pomoc dla Afryki

Fundacja „Redemptoris Missio” wysłała sprzęt medyczny do Kamerunu i Republiki Środkowoafrykańskiej.

Paczka od prymasa

Przed świętami Bożego Narodzenia do rodzin i osób starszych trafiły paczki i prezenty przygotowane w ramach tegorocznej akcji „Szlachetna Paczka”.

„Niedziela niehandlowa” przy bazylice

Na terenie bydgoskiej bazyliki stanęły specjalne namioty z przekazanymi od darczyńców ubraniami, książkami, zabawkami, nietrafionymi prezentami, artykułami dekoracyjnymi.

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję