Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

By powstrzymać zło

Mieszkańcy Biłgoraja zjednoczyli się na całonocnej modlitwie w ramach akcji „Noc walki o błogosławieństwo dla Polski”.

Niedziela zamojsko-lubaczowska 12/2022, str. VIII

[ TEMATY ]

adoracja

czuwanie modlitewne

Joanna Ferens

Głównym punktem czuwania była adoracja Najświętszego Sakramentu

Głównym punktem czuwania była adoracja Najświętszego Sakramentu

Modlitewne czuwanie odbyło się w kościele św. Jana Pawła II w Biłgoraju. – Ta inicjatywa, wspólna modlitwa za naszą ojczyznę, o pokój dla Ukrainy, całej Europy i świata, które wyszły od wiernych, są nam wszystkim bardzo potrzebne w tym trudnym czasie – podkreślił w rozmowie proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Biłgoraju, ks. prał. Józef Flis i dodał: – Dziś, gdy widzimy, co dzieje na Ukrainie, gdy giną niewinni ludzie, to nie możemy być obojętni. Musimy się w tych trudnych czasach wspierać zarówno darami materialnymi, jak i modlitwą, gdyż wiara góry przenosi.

Intencja modlitwy

Chcemy naszą modlitwą wesprzeć mieszkańców Ukrainy, zarówno tych, którzy walczą, jak i tych, którzy zmuszeni są uciekać i szukać pomocy w innych państwach – zaznaczył ks. Krystian Bordzań. – Sytuacja, w której się obecnie znajdujemy, i której sami też doświadczamy, pokazuje nam jasno, że człowiek składa się z ciała i ducha. Widzimy to ogromne wsparcie dla ciała, czyli różnego rodzaju pomoc materialną, żywność, środki czystości, materace, koce itp., ale potrzebna nam wszystkim jest również pomoc duchowa. I dlatego gromadzimy się dzisiaj, dosłownie na walce o błogosławieństwo dla Polski. Sam Pan Jezus mówił, że ten rodzaj złego ducha można pokonać tylko modlitwą i postem, dlatego chcemy złego ducha wojny i nienawiści pokonać przez naszą modlitwę, ale także dzięki niej pragniemy wesprzeć tych, którzy tam, na Ukrainie walczą i bronią swojego kraju oraz tych, którzy z niego uciekają. Wielokrotnie w Piśmie Świętym słyszymy słowa: „Nie bójcie się, nie lękajcie się, zaufajcie Bożemu Miłosierdziu” i dlatego przez tę modlitwę chcemy dodać takiej mocy ducha, aby mieć świadomość, że jeżeli Pan Bóg będzie obecny w naszym życiu, a Jego błogosławieństwo będzie nam towarzyszyć to, mimo że człowiek czasem będzie tracił nadzieję i siłę, znajdzie w sobie tę wewnętrzną moc, aby pokonać lęk, strach i zwyciężyć – tłumaczył.

Reklama

Dar pokoju

Słowo Boże wygłosił do zgromadzonych w świątyni ks. Henryk Stec, który w szczególny sposób mówił o potrzebie modlitwy o pokój. – Musimy modlić się o to, aby ocalić pokój, pokój na Ukrainie, ale także pokój w Europie i na świecie. Święty Jan Paweł II wielokrotnie wzywał do pokoju, gdyż sam widział i wiedział, co przyniosły reżimy totalitarne XX wieku, tragiczne doświadczenia wojen, terroru politycznego i lekceważenie autorytetu Boga. Wszyscy czujemy, że pokój jest wielkim darem dla człowieka i dla społeczeństw wszystkich czasów. A dzisiaj widzimy, że wojna jest wielkim zagrożeniem i może zniszczyć dotychczasowy dorobek wielu pokoleń budujących pokojowy ład. Wojna niszczy teraźniejszość i zagraża przyszłości ludzi. Przez pokój nic nie ginie, a przez wojnę można utracić wszystko. Wierzymy, że wiara i modlitwa mogą powstrzymać zło, stać się tamą, zaporą na drodze tego chaosu, obłędu i szaleństwa wojny. Królowo Pokoju – módl się za nami! – zaznaczył.

Modlitwa rozpoczęła się od odśpiewania Apelu Jasnogórskiego, wystawienia Najświętszego Sakramentu i Aktu zawierzenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi. Czuwanie zakończyło się poranną Mszą św.

2022-03-15 11:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Diecezjalny wieczernik

Niedziela świdnicka 25/2022, str. I

[ TEMATY ]

czuwanie modlitewne

Ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Ważnym elementem spotkania była modlitwa uwielbienia, którą aranżowała diakonia muzyczna Effatha ze Strzegomia

Ważnym elementem spotkania była modlitwa uwielbienia, którą aranżowała diakonia muzyczna Effatha ze Strzegomia

Uwielbienie, konferencja, Msza św. z bp. Markiem Mendykiem i adoracja. Tak wyglądało diecezjalne czuwanie grup, ruchów i wspólnot w Pieszycach.

Czuwanie poprzedziło uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Do wspólnej modlitwy w kościele św. Antoniego zachęcał od kilku tygodni diecezjalny koordynator Odnowy w Duchu Świętym i miejscowy wikariusz ks. Mateusz Kulig, który wspólnie z Agnieszką Lesiów – liderką Odnowy ze Strzegomia, prowadził modlitwę uwielbienia. – Bóg chce, abyś zawsze był blisko Niego i nigdy nie czuł się samotny i opuszczony. On chce, żebyś wiedział i zawsze pamiętał o tym, że w Jego oczach jesteś wyjątkowy. A ponieważ jesteś stworzony na obraz i podobieństwo Boga, więc jesteś najpiękniejszy ze wszystkich stworzeń – podkreślil ks. Kulig.

CZYTAJ DALEJ

O. Leon Knabit: Bądźmy roztropni

2023-01-30 08:12

[ TEMATY ]

duchowość

Fot. Robert Krawczyk/CSPB

Ludzie, którzy żyją tak, jakby Boga nie było, kierują się innymi zasadami, niż ludzie wierzący. Dla nas jest jasne, że Bóg dał Przykazania i człowiek powinien je zachowywać dla własnego dobra i dla dobra społeczności.

Zachowujemy więc je czasem z miłości do Boga, a czasem zwyczajnie z lęku przed karą. Niezachowanie przykazań jest grzechem – lekkim w sprawach mniej ważnych, a ciężkim w sprawach większej wagi. Jeśli zaś człowiek nie uznaje Pana Boga, to wtedy stawia się na Jego miejsce i on jest wtedy najważniejszy i decyduje o tym, co jest dobre a co złe. Przypomina się scena kuszenia z raju, kiedy szatan mówi, że po spożyciu zakazanego owocu „będziecie jako bogowie, znający dobro i zło”. Nie liczy się z prawem Bożym, a najwyżej z ludzkim albo tym co nakazuje ktoś silniejszy od niego.

CZYTAJ DALEJ

Papież: ręce precz od Demokratycznej Republiki Konga, ręce precz od Afryki

2023-01-31 18:00

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Kongo

PAP/EPA/CIRO FUSCO

Ręce precz od Demokratycznej Republiki Konga, ręce precz od Afryki! - powiedział papież Franciszek we wtorek w pierwszym przemówieniu wygłoszonym po przybyciu do stolicy tego kraju Kinszasy. Apelował, odnosząc się do wyzysku kontynentu: „Przestańcie dusić Afrykę: nie jest to kopalnia, którą trzeba eksploatować, ani ziemia, którą należy plądrować”.

Po przylocie do stolicy i ceremonii powitania papież spotkał się z z prezydentem Demokratycznej Republiki Konga Felixem Antoine Tshisekedi Tshilombo w jego oficjalnej rezydencji - Pałacu Narodów. Następnie w ogrodach pałacu wygłosił przemówienie do tysiąca przedstawicieli władz i społeczeństwa kraju. Mówił im, że przybył jako „pielgrzym pojednania i pokoju”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję