Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Ona wszystko rozumie

W pierwszą środę września przed tron Matki Bożej Pocieszenia do czeladzkiej świątyni św. Stanisława Biskupa Męczennika przybyli chorzy z diecezji sosnowieckiej.

Niedziela sosnowiecka 38/2022, str. I

[ TEMATY ]

Czeladź

Matka Boża Pocieszenia

Ks. Przemysław Lech

Mszy św. przewodniczył dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego ks. Andrzej Nackowski

Mszy św. przewodniczył dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego ks. Andrzej Nackowski

Pielgrzymce przewodniczył dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu ks. Andrzej Nackowski. Towarzyszył mu dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej ks. Przemysław Szot oraz duszpasterze i kapelani szpitali.

Diecezjalna Pielgrzymka Chorych rozpoczęła się konferencją poświęconą Bożemu Miłosierdziu, wygłoszoną przez wicedyrektora Caritas Diecezji Sosnowieckiej ks. Łukasza Gładkiego.

– Tak naprawdę dopiero tam, gdzie znajduje się kres ludzkich możliwości, zaczyna działać Boże Miłosierdzie i otwieramy się na Boga. Miłosierdzie powstaje, żyje, objawia się i karmi gdzieś pomiędzy przebaczeniem a czułością, która nas bierze w ramiona. Chrystus w wizerunku Jezusa Miłosiernego idzie, żeby cię odnaleźć. I będzie cię szukał do ostatniej chwili, żeby cię obdarzyć swoim przebaczeniem, swoim miłosierdziem – powiedział ks. Gładki.

Reklama

– Przychodzimy do tej Matki Bożej Pocieszenia, która jest obecna w znaku cudownego obrazu, przed którym wyproszono wiele łask i cudów. Chcemy dziś zawierzyć nasze cierpienie – przekonywał proboszcz parafii ks. kan. Jarosław Wolski.

W kazaniu ks. Andrzej Nackowski nawiązał do Ewangelii o Matce Bolesnej stojącej pod krzyżem Chrystusa. – Zachęcam was, abyście w tych najtrudniejszych i najciemniejszych chwilach, w chorobie i cierpieniu, przypatrzyli się Jezusowi Ukrzyżowanemu. I usłyszeli Jego słowa: „Oto Matka Twoja!”. Pozwólcie, aby On w te mroczne chwile wpuścił światło, by tam narodziło się coś nowego. Aby nie wychodzić z założenia, że „ja się już poddaję, nic się już w moim życiu nie wydarzy…”. Nie! Jeszcze czeka wiele piękna i wiele wspaniałości, tylko trzeba przyjąć to światło, które przynosi Chrystus i Jego samego – powiedział ks. Nackowski.

Po Eucharystii udzielono błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Wśród pielgrzymów była obecna, licząca ponad 100 lat, honorowa pani prezydent diecezjalnej Sodalicji Mariańskiej Anna Zarębska. W przygotowanie pielgrzymki zaangażowana była działająca przy parafii Sodalicja Mariańska oraz Rycerze Kolumba, którzy przygotowali dla pielgrzymów poczęstunek.

2022-09-13 14:05

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Na urodziny świętego

„Szukałem was, teraz wy mnie znaleźliście” – to hasło towarzyszące zorganizowanej przez Muzeum Saturn w Czeladzi wystawie poświęconej św. Janowi Pawłowi II.

Szczególna, 100. rocznica urodzin papieża stała się przyczynkiem do przybliżenia jego postaci, ale i przypomnienia pozostawionego przez niego ponadczasowego dziedzictwa. Wystawę tworzą eksponaty pochodzące m.in. z parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Czeladzi-Piaskach oraz Archiwum Diecezji Sosnowieckiej im. ks. Jerzego Wolnego. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Tygodnik Katolicki Niedziela. – Ekspozycja w Muzeum Saturn prezentuje wyjątkowy czas pontyfikatu i posługi papieża oraz lokalny akcent w postaci archiwaliów zawiązanych z historyczną wizytą papieża w Sosnowcu w 1999 r. To świadectwo niezwykłej drogi filozofa, miłośnika gór, niestrudzonego pielgrzyma i człowieka wiary – opowiada dyrektor Muzeum Saturn Iwona Szaleniec.

CZYTAJ DALEJ

Izaak - Od Abrahama do Jezusa. Adwentowe opowieści o przodkach Mesjasza

2022-11-29 09:23

[ TEMATY ]

Biblia

adwent

Bp Piotr Przyborek

"Od Abrahama do Jezusa" to seria krótkich filmików, w których bp Piotr Przyborek opowiada o przodkach Mesjasza ujętych przez św. Mateusza w pierwszym rozdziale Ewangelii.

CZYTAJ DALEJ

Czym jest Kościół?

2022-11-29 17:36

[ TEMATY ]

Kościół

Karol Porwich/Niedziela

W pierwszą niedzielę Adwentu, 27 listopada 2022 r. w Kościele rozpoczął się nowy rok duszpasterski pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

Tematem przewodnim jest refleksja nad Kościołem i jego misją oraz umocnienie wiary w Kościół jako wspólnotę wierzących kroczących razem do domu Ojca. Program skierowany jest nie tylko do duszpasterzy, ale również bezpośrednio do wiernych. Jego realizacja zakończy się w niedzielę Chrystusa Króla, 26 listopada 2023 r.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję