Reklama

Niedziela Legnicka

Zadomowieni w Sercu Maryi

17 września z diecezji legnickiej trzema autokarami wyruszyła 8. Diecezjalna Pielgrzymka Rodziny Szensztackiej do sanktuarium Matki Trzykroć Przedziwnej w Opolu-Winowie. Tam pielgrzymi wypraszali potrzebne łaski na trudne czasy.

Niedziela legnicka 39/2022, str. V

[ TEMATY ]

ruch szensztacki

Alicja Kotwica

Do Winowa pielgrzymi przybyli już po raz 8.

Do Winowa pielgrzymi przybyli już po raz 8.

Po przyjeździe na miejsce pierwsze kroki skierowaliśmy do sanktuarium Wieczernika, gdzie wspólnie z o. Romualdem Kszukiem powitaliśmy Matkę Bożą. Miejsce to, noszące nazwę Wieczernika, spełnia obecnie funkcje Centrum Szensztackiego w diecezji opolskiej i jest wierną kopią małej kapliczki z Schoenstatt koło Koblenz w Niemczech. W sanktuarium znajduje się ołtarz z obrazem Matki Boskiej Trzykroć Przedziwnej.

Następnie w czasie konferencji, wygłoszonej przez s. M. Damianę pt. Spojrzenie na obecne czasy w świetle Bożej Opatrzności, zastanawialiśmy się nad tym, co niesie życie, kiedy próbujemy dać Bogu naszą odpowiedź. Razem ze wszystkimi parafiami, w których rozwija się Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu, pragniemy podać Maryi koronę.

Po wspólnym posiłku pielgrzymi udali się na projekcję filmu pt. Postać siostry M. Emilii. Następnie Eucharystię sprawował proboszcz parafii Ducha Świętego ks. Eugeniusz Ploch wraz z przybyłymi o. Romualdem Kszukiem i ks. Karolem Diduszko z parafii Piotra i Pawła w Nowogrodźcu.

Czas świadectw

W czasie poświęconym na dzielenie się świadectwami, głos zabrało kilka osób. Pani Monika dziękowała za porzucenie przez męża Krzysztofa pracy za granicą oraz za nawrócenie, którego doświadczył jej mąż po rekolekcjach w Świdrze. Wspólnie dziękowali za cud przemiany ich serc oraz trzecie dziecko – małą Joasię.

Pani Krystyna podzieliła się tym, jak za sprawą wspólnej modlitwy, Bóg uzdrowił członka ich rodziny.

Pani Janina mówiła o prowadzeniu swojej rodziny przez Bożą Opatrzność, o chorobie córki i o jej uzdrowieniu, o śmierci wnuka podczas wypadku, w którym on, jako jedyny z poszkodowanych, otrzymał przed śmiercią sakrament namaszczenia chorych.

Pani Ewa wspominała o nawróceniu syna i przyszłej synowej, co skutkowało zaniechaniem wspólnego mieszkania młodych przed ślubem, o ich wspólnej drodze przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa.

Reklama

Natomiast pani Joanna dziękowała za łaski, których doświadczyła podczas pielgrzymki do prasanktuarium w Szensztacie, za odkrycie wielkiej miłości Boga Ojca w jej życiu.

Przed obrazem Maryi

Na zakończenie Mszy św. procesyjnie udaliśmy się do sanktuarium Wieczernika, gdzie pani Teresa z Miłkowa w specjalnej modlitwie zawarła Przymierze Miłości z Matką Bożą. Było to dla niej wyjątkowe przeżycie. Uroczystości zakończyliśmy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Wszyscy pielgrzymi podkreślali, że był to błogosławiony czas spotkania z Matką Bożą, odczucia Jej obecności i łaski zadomowienia w Jej sercu. Wróciliśmy radośni do swoich domów i zadań, by z nową siłą przezwyciężać trudy dnia codziennego.

2022-09-21 08:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W przymierzu jestem dla ciebie

2022-11-22 14:17

Niedziela legnicka 48/2022, str. VI

[ TEMATY ]

ruch szensztacki

Archiwum wspólnoty

Spotkanie było okazją i do refleksji, i do modlitwy

Spotkanie było okazją i do refleksji, i do modlitwy

W Bolesławcu, w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy, odbyło się spotkanie koordynatorów Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu.

Omówiono wydarzenia nadchodzące w 2023 r. Na spotkanie przybyły osoby odpowiedzialne za kręgi i zaangażowane w apostolat. Pojawiło się wielu nowych członków apostolatu z różnych stron diecezji. Była też przekazana informacja z tegorocznego Triduum, czyli ogólnopolskiego spotkania oraz ustalenia zadań na nowy rok duszpasterski. Spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą, którą prowadziła Monika Rypień, stypendystka Dzieła Trzeciego Tysiąclecia. Przypomniała nam znaczenie tytułu, pod jakim czcimy Matkę Bożą w Szensztacie, postać o. Józefa Kentenicha, założyciela Szansztatu, a także postać, dzieło i życie św. Jana Pawła II.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Czym jest Kościół?

2022-11-29 17:36

[ TEMATY ]

Kościół

Karol Porwich/Niedziela

W pierwszą niedzielę Adwentu, 27 listopada 2022 r. w Kościele rozpoczął się nowy rok duszpasterski pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

Tematem przewodnim jest refleksja nad Kościołem i jego misją oraz umocnienie wiary w Kościół jako wspólnotę wierzących kroczących razem do domu Ojca. Program skierowany jest nie tylko do duszpasterzy, ale również bezpośrednio do wiernych. Jego realizacja zakończy się w niedzielę Chrystusa Króla, 26 listopada 2023 r.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję