Reklama

Szczecin

Wspólnota widzów

Od 24 grudnia 2022 r. rozpoczęła nadawanie w mieście i najbliższych okolicach telewizja katolicka EWTN Polska.

Niedziela szczecińsko-kamieńska 5/2023, str. III

EWTN Polska

EWTN Polska na kanale 57

EWTN Polska na kanale 57

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jest dostępna na kanale 57. w naziemnej telewizji cyfrowej. Jest polską stacją należącą do światowej rodziny katolickich telewizji EWTN. Pierwszą stację założyła w 1981 r. w Stanach Zjednoczonych klaryska od Wieczystej Adoracji – Matka Angelica. Stacja otrzymała nazwę Eternal Word Television Network (EWTN) czyli Telewizyjna Sieć Wiekuistego Słowa. Szybko zaczęła się rozwijać i objęła zasięgiem całe Stany Zjednoczone. W 2009 r. Stolica Apostolska uhonorowała Matkę Angelicę i telewizję EWTN medalem Pro Ecclesia et Pontifice. Założycielka EWTN zmarła w swoim klasztorze w Henceville, w stanie Alabama w 2016 r.

Sygnał z centrali telewizji w Birmingham, w Alabamie jest dziś dostępny na całym świecie. Powstało prawie 20 regionalnych stacji na całym świecie należących do rodziny EWTN. Obecnie telewizja dociera do 150 krajów i 300 mln gospodarstw domowych. W 2018 r. wystartowała polska stacja należąca do rodziny EWTN. Rozpoczęła swoje nadawanie od internetu, ale jest już dostępna w naziemnej telewizji cyfrowej, przede wszystkim w dużych polskich miastach. Na antenie stacji możemy oglądać nowe produkcje, ale również materiały wyprodukowane w USA, przede wszystkim znane na całym świecie talk show Mother Angelica Live oraz program abp. F. J. Sheena Life Is Worth Living. Mimo, że dopiero od grudnia możemy oglądać naziemnie telewizję EWTN Polska w Szczecinie, produkcje ze Szczecina pojawiają się na antenie już od ponad roku. Telewizja transmitowała uroczystości Jubileuszu 50-lecia Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, a także przygotowała cykl programów dotyczących tego wydarzenia (m.in. rozmowy z ks. abp. A. Dzięgą, biskupem seniorem M. B. Kruszyłowiczem, ks. G. Wejmanem i ks. K. Mańkowskim). Wciąż możemy je oglądać na kanale telewizji na YouTube: https://www.youtube.com/@EWTNPolska. W czasie Adwentu na antenie EWTN Polska emitowano rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze św. Stanisławem Kostką zrealizowane w Publicznej Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Szczecinie. Zapewne nie są to ostatnie produkcje ze Szczecina. Zapraszamy do oglądania EWTN Polska na kanale 57. naziemnej telewizji cyfrowej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2023-01-24 11:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kard. Gerhard Müller: Wydarzenia w Polsce wołają o pomstę do nieba!

2025-05-04 13:24

[ TEMATY ]

kard. Gerhard Müller

Karol Porwich/Niedziela

Kard. Gerhard Ludwig Müller

Kard. Gerhard Ludwig Müller

Kilka dni przed rozpoczęciem konklawe kard. Gerhard Müller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary i nadzieja konserwatywnych katolików na całym świecie, udzielił wywiadu Adamowi Sosnowskiego z wydawnictwa Biały Kruk. Kard. Müller nawiązał do wielu kluczowych kwestii dotyczących wyboru papieża – kim powinien być nowy biskup Rzymu oraz jaki będzie jego stosunek do pontyfikatu Franciszka.

Kardynał odniósł się jednak także do wyzwań stojących przed Kościołem globalnie – i doskonale jest zorientowany w tym, co się dzieje w Polsce. Krytykował antydemokratyczne działania rządu Donalda Tuska, a jego działania wobec księży nazwał wprost – torturą. I co najważniejsze – te kwestie przedstawiane są na obradach kardynałów i mają istotny wpływ na konklawe!
CZYTAJ DALEJ

Watykan: komunikat po IX kongregacji generalnej kardynałów

2025-05-03 17:02

[ TEMATY ]

konklawe

PAP/EPA/ETTORE FERRARI

Dziewiąta Kongregacja Generalna Kardynałów rozpoczęła się dziś rano o godz. 9.00 wspólną modlitwą. Obecnych było 177 kardynałów, w tym 127 elektorów - czytamy w komunikacie Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

Na początku losowo wyłoniono kardynałów Komisji, która pomaga kamerlingowi w zgromadzeniach specjalnych w załatwianiu spraw bieżących: są to kardynał Robert Francis Prevost, OSA, i kardynał Marcello Semeraro, natomiast kardynał Reinhard Marx pozostaje koordynatorem Rady ds. Gospodarki.
CZYTAJ DALEJ

Artystyczne podziękowanie

2025-05-05 03:07

[ TEMATY ]

Częstochowa

koncert

bazylika archikadralna Świętej Rodziny

Oratorium dla Rodzin

Karol Porwich / Niedziela

Premierowe wykonanie Oratorium dla Rodzin „Żywy obraz Tajemnicy” miało miejsce 4 maja w Bazylice Archikatedralnej Świętej Rodziny w Częstochowie. Muzykę do libretta napisanego przez s. Miriam od Jezusa OCD skomponowali Piotr Pałka i Paweł Bębenek, którzy podczas koncertu poprowadzili Zespół Kameralny Filharmonii Częstochowskiej wraz z czterema połączonymi chórami: Voce Angeli i Animabile z Krakowa, Cantate Deo z Opola, i Chór Środowisk Twórczych z Częstochowy. Partie solowe zaśpiewali: Joanna Klin, Magdalena Este, Andrzej Lampert i Marcin Wasilewski-Kruk, a narratorem był częstochowski aktor Adam Hutyra.

Piękna atmosfera, która towarzyszyła podczas koncertu, była dowodem na duchowe zaangażowanie wykonawców, którzy identyfikowali się z treścią oratorium. – Tak naprawdę było to święto rodziny, a jednocześnie moment, kiedy poprzez ten utwór, wszystkie dźwięki jakie skomponowałem, zawierzaliśmy Matce Bożej nasze rodziny i rodziny tych wszystkich, którzy doświadczają różnych trudności, utraty dziecka albo starają się o potomstwo. I taka była intencja, aby w artystyczny sposób oddać Panu Bogu chwałę i ogarnąć modlitwą tych wszystkich, którzy tego potrzebują – wyjaśnia Piotr Pałka. Paweł Bębenek z kolei podkreśla, że utwór niósł za soba słowo w sensie logos. – I myślę, że w pełni to się udało, zarówno w warstwie lirycznej jak i instrumentalnej, za co jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim naszym przyjaciołom, którzy pomagali w przygotowaniu koncertu – dodaje kompozytor.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję