Reklama

Aspekty

Zaproszenie na pielgrzymkę służby liturgicznej

Już w przyszłą sobotę 7 maja po dwuletniej przerwie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Służby Liturgicznej Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej do Paradyża pod hasłem: „Przyjdź do źródła, wejdź na szczyt”.

[ TEMATY ]

służba liturgiczna

ministranci

Centrum DDM

- Tegoroczne hasło nawiązuje do słów Konstytucji o Liturgii, która mówi, że „liturgia jest szczytem, do którego zmierza działalność Kościoła, i jednocześnie jest źródłem, z którego wypływa cała jego moc”. Motyw przewodni ma pomóc naszym ministrantom i lektorom odkryć w czasie tej pielgrzymki, że mogą nieustannie czerpać z tych darów, które Chrystus zostawił Kościołowi w liturgii sakramentów, a jednocześnie ciągle wzrastać przy Bogu i osiągać nowe cele życiowe wraz z Nim. Chcemy także docenić ich niezwykle ważną i cenną posługę, którą podejmują w naszych parafiach – wyjaśnia ks. Łukasz Malec, diecezjalny duszpasterz dzieci i młodzieży.

Plan Pielgrzymki:

- 8.30 Otwarcie recepcji, możliwość zwiedzania

Reklama

- 9.30 Blok modlitewno – katechetyczny:

kościół – klasy 1-5 szkoły podstawowej

aula św. Józefa: klasy 6-8 szkoły podstawowej

kaplica na I piętrze: szkoły średnie

- 10.45 Przygotowanie do Eucharystii

- 11.30 Eucharystia pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego z obrzędem błogosławieństwa do funkcji lektora

- 13.00 Piknik ministrantów

- 13.30 Blok konkursowo – sportowy:

Finał ligi ministranckiej

Mecz towarzyski Polska - Ukraina

Konkurs liturgiczny

Gra terenowa przygotowana przez ZHR

Konkurencje sportowe przygotowane przez KSM

Parada motocykli

- 15.45 Wręczenie nagród

- 16.00 Zakończenie

2022-04-28 11:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Diecezjalny zjazd LSO

W Toruniu 22 kwietnia odbył się Diecezjalny Zjazd Liturgicznej Służby Ołtarza. Nasz dzień skupienia rozpoczęliśmy w auli Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, gdzie odbył się koncert profilaktyczno-artystyczno-ewangelizacyjny „Ku wolności” zespołu „Wyrwani z niewoli”. Po koncercie przeszliśmy do sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Kustosz o. Andrzej Laskosz CSsR przybliżył nam historię i cel powstania sanktuarium. Centralnym punktem dnia skupienia była Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Suskiego.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent Duda: Są obszary, gdzie stanowisko europejskie mogłoby być bardziej spójne i zdecydowane

2022-10-06 19:06

[ TEMATY ]

Unia Europejska

Malta

Prezydent Andrzej Duda

PAP/Domenic Aquilina

Są obszary, gdzie stanowisko europejskie mogłoby być bardziej spójne i zdecydowane, niż jest to obecnie; gdyby tak się stało, można by skuteczniej wesprzeć obronę Ukrainy i jej polityczną pozycję - podkreślał w czwartek na spotkaniu Grupy Arraiolos prezydent Andrzej Duda.

W czwartek w stolicy Malty odbyło się spotkanie prezydentów państw Grupy Arraiolos. Gospodarz 17. spotkania, prezydent Malty George Vella relacjonował, że głównymi tematami spotkania w Valletcie były: rola UE w obliczu wyzwań i zagrożeń przed nią stojącymi, wojna na Ukrainie i jej skutki w sektorze energetycznym oraz destabilizujący wpływ wojny na europejskie gospodarki. W tym kontekście Vella ponownie potępił „nieusprawiedliwioną i niewybaczalną wojnę na Ukrainie wywołaną przez Rosję”. Prezydenci – jak przekazał – mówili również o odwadze i determinacji kobiet w Iranie, walczących o podstawowe prawa i wolności.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję