Reklama

Archiwum

Niedziela 2/2016

Spis treści

z Watykanu

Z Watykanu

6

ze świata

Ze świata

7

z Polski

Z Polski

9

pamięć • śp. o. Jan Góra OP

Wracaj już, Jasiu…
Agnieszka Bugała

Była zima 2010 r. Zbierałam materiały do książki i przyjechałam do Poznania, aby porozmawiać z Ojcem Janem. W domu zakonnym Dominikanów przy Kościuszki był gwar. Rozmawialiśmy w jego pokoju, ale ciągle ktoś wpadał, nagranie się rwało, brakowało ciszy.

Wracaj już, Jasiu…
Charyzmatyczny Ojciec młodzieży
Katarzyna Cegielska

Kościół, dominikanie, a przede wszystkim młodzież stracili oddanego człowieka, jakim był o. Jan Góra. Ale tym samym zyskali orędownika w niebie.

Charyzmatyczny Ojciec młodzieży
Kocham, pamiętam, czuwam...
L.D.

Kocham, pamiętam, czuwam...
Lednica ma już 20 lat
O. Jan Góra OP

Spotkanie na Polach Lednickich w dniu 4 czerwca 2016 r. będzie wyjątkowe. Wprowadza nas i przygotowuje do Światowych Dni Młodzieży w lipcu w Krakowie. Ale zanim pojedziemy do Krakowa, spotkamy się na Polach Lednickich z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski, 800-lecia istnienia Zakonu Dominikanów oraz 20-lecia spotkań nad Lednicą. Tak, to już dwudzieste spotkanie. Przez Bramę Rybę przeszło dużo ponad milion ludzi.

Lednica ma już 20 lat
Żegnaj, Ojcze. Nadal będziemy pielgrzymować do Lednicy na spotkanie z Bogiem i z Tobą
Dominika Kulczyk

W poniedziałek 21 grudnia 2015 r. odszedł o. Jan Góra, człowiek, który witał nas w Lednicy, gdy szliśmy ku Bramie Rybie.

Żegnaj, Ojcze. Nadal będziemy pielgrzymować do Lednicy na spotkanie z Bogiem i z Tobą
Ostatnie życzenie Ojca
Red.

Ostatnim marzeniem o. Jana Góry było wręczenie Pisma Świętego ze specjalną, jubileuszową dedykacją papieża Franciszka każdemu uczestnikowi XX Spotkania Młodych Lednica 2000, które odbędzie się 4 czerwca 2016 r. W dniu swojej śmierci Ojciec Jan rozpoczął zbiórkę pieniędzy na ten cel.

Ostatnie życzenie Ojca

10-15

Wybrane artykuły z edycji diecezjalnych

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję