Reklama

Archiwum

Niedziela 47/2022

Spis treści

Obserwator

Obserwator

Obserwator

6

Kącik dla dzieci

Kolorowanka

50-51

Wybrane artykuły z edycji diecezjalnych

Niedziela Plus

By stworzyć nową jakość życia
Rozmawia: Maria Fortuna-Sudor

W procesie terapeutycznym bardzo ważną rolę odgrywa przeżycie pożegnania, przepracowanie tragedii – wyjaśnia w rozmowie z Niedzielą ks. Zbigniew Szostak.

By stworzyć nową jakość życia
Pasja czy powołanie?
Ks. Łukasz Romańczuk

Aby muzyka w kościele miała odpowiednie brzmienie, potrzeba wiele czasu, godzin prób, nauki i odpowiedniego instrumentu.

Pasja czy powołanie?
Zryw serc
Adam Szewczyk

O parafii, którą tworzył w czasach, gdy budowie nawet najmniejszej kapliczki lub ustawieniu krzyża sprzeciwiała się władza, opowiada ks. prał. Henryk Berka, pierwszy proboszcz parafii Chrystusa Króla na os. Błonie w Bydgoszczy.

Zryw serc
Na kolejarską nutę
Łukasz Piotrowski

Jest wspomożycielką i patronką wielu trudnych zawodów, w tym kolejarzy. Wiele świątyń wzniesionych ku jej czci jest położonych na terenie Wielkopolski. Poznajmy kilka z nich.

Na kolejarską nutę
Hubertus
Oprac. EDC i IC

To nie tylko patron myśliwych i leśników, ale każdego przemienionego człowieka – powiedział o św. Hubercie ks. inf. Ryszard Pruczkowski.

Hubertus
Rycerze św. Sebastiana
Oprac. EDC i IC

Dokonaliście właściwego wyboru: chcecie służyć Bogu! – zwrócił się do członków zgromadzenia abp Wiktor Skworc.

Rycerze św. Sebastiana
Kapłan dwóch ojczyzn
Ewelina Dziewońska-Chudy

Wysiadł ze statku w Argentynie ponad 70 lat temu. Towarzyszył mu obraz Matki Bożej Częstochowskiej. O kim mowa?

Kapłan dwóch ojczyzn
By mieć wpływ na Kościół
Oprac. EDC i IC

„Budowanie wspólnot chrześcijańskich” – to nazwa kursu, który został zorganizowany przy najstarszym sanktuarium maryjnym w Polsce – w Górce Klasztornej.

By mieć wpływ na Kościół
Uczą historii zbawienia
Oprac. EDC i IC

Witraże mają moc przekazywania tajemnicy Boga – powiedział bp Piotr Libera w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Mławie.

Uczą historii zbawienia
Umiłowanie liturgii
Oprac. EDC i IC

Z udziałem absolwentów i zaproszonych gości odbyły się jubileuszowe obchody 50-lecia Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Umiłowanie liturgii

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję